Kometa katem Vítkovic, zlomila je posedmé v řadě. Köhler: Snad to natáhneme

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

14. října 19:58

Jan Šimek

17. listopadu 2017. Den, kdy vítkovičtí hokejisté naposledy porazili Kometu. Od té doby s brněnským sokem prohráli sedm posledních zápasů za sebou. Zábranského parta se radovala i tentokrát, když v Ostravě po výhře 4:3 na nájezdy uloupila dva body.

Nový fanshop

Vítkovice přitom do zápasu vstoupily výborně. Už po čtyřech minutách hry se důrazně procpal před branku Erik de la Rose a pohotově otevřel skóre. Pak ale Ostravané nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři a od té doby se hrálo prakticky jen v pásmu domácích. Brněnský tým vypálil na Bartošáka 20 střel, oproti devíti domácím pokusům. „Asi jsme z toho mohli vytěžit víc, ale nepamatuji si, že by to byly šance z předbrankového prostoru nebo nějaké tutovky,“ tvrdí Bedřich Köhler, nejlepší hráč utkání na straně Brna.

Kometu vrátil do zápasu vyrovnávací trefou Alexandre Mallet a ve 30. minutě přišel čas Bedřicha Köhlera. Jakub Lev mu lacinou ztrátou namazal na gól a brněnský útočník v oslabení obrátil skóre ve prospěch hostujícího celku – 1:2. „Saša Mallet šel napadat jejich rozehrávku. Oni si trošku neporozuměli a špatně si to dali. Trošku jsem přečetl hru a dostal jsem se k puku,“ popisuje souběh okolností zkušený borec.

Brňané přečkali sedm oslabení, z toho se během první třetiny dvě minuty v kuse bránili pouze ve třech. „Je to dost. Zaplaťpánbůh, že jsme to ubránili. Mělo by jich být míň,“ uvědomuje si. V přesilovkách byla Kometa neviditelná. Nevyužila ani jednu z pěti početních výhod. „Byly špatné. První lajna si to dala a měla nějaké šance, ale my coby druhá přesilovková formace jsme toho moc nevymysleli. Měli bychom být lepší,“ dodává.

Ostravany poslal do laufu parádní akci Patrik Zdráhal, který vyrovnal na 2:2 a na startu třetího dějství Radoslav Tybor vrátil domácím těsný náskok. O něj pak Vítkovice připravil zhruba pět minut před koncem parádním zásahem Leoš Čermák a šlo se do napínavého prodloužení tři na tři. „První střídání bylo opravdu tam a zpět. Od brankové k brankové čáře. Gól mohl padnout už ze hry. V prodloužení bylo moře šancí jak na naší, tak na straně Vítkovic,“ hlásí Köhler.

Jak na Bartošáka? Zeptejte se nájezdníků Komety

V nájezdech pak Kometa excelovala. Lukáš Kašpar i Peter Mueller uspěli zásahy po ledě mezi betony Patrika Bartošáka. Věděli, že to na ostravského gólmana platí? „Žádná taková příprava neproběhla. Kluci šli na led a vyřešili to dobře. Zaťa se pak trefil výborně nad lapačku, takže super,“ libuje si. „Nijak extra se na ně nezaměřujeme ani na tréninku. Sem tam je v něm máme, ale opravdu nic speciálního,“ povídá.

Kometa tak porazila Vítkovice v sedmém utkání za sebou. Že by šlo o oblíbeného soupeře? „Nevnímám to tak. Zjistil jsem to teď od vás. Čím déle tuto sérii natáhneme, tím to bude lepší,“ usmívá se Bedřich Köhler a dodává: „Po průběhu utkání jsou dva body odsud super,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz