Kometa jde na led, gólmani už se sklouzli. Meluzín zpátky u dorostu

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Na začátek června se hodně těšili mládežníci brněnské Komety. Po třech týdnech společné suché přípravy je totiž čekají první tréninkové jednotky na ledové ploše.

partneři českého hokeje

Podobně jako další kluby, také Brňané odstartovali přípravu po uvolnění opatření v první polovině května. Na suchu si zatím povětšinou vystačili s prostory své DRFG areny.

„Máme za sebou zhruba tři týdny trénování, soustředíme se na nabírání hrubé síly a nezbytné fyzické kondice. V pohodě nám k tomu stačí prostředí v naší hale, kde využíváme posilovnu, schody a samotnou plochu. Občas jdeme i na hřiště na Pedagogické fakultě, budeme také chodit na písek do Komárova,“ líčí na stránkách Komety trenér juniorů Jan Zachrla.

Účast na trénincích neeviduje zdaleka stoprocentní, ovšem ze zřejmých důvodů. „Hráče máme skoro komplet, ale mohlo by to být lepší. Někteří jsou v přípravě s áčkem, jiní pro změnu dělají maturity. Občas se nás sejde patnáct, ale chápeme, že je důležité dohnat školní resty,“ vysvětluje kouč předloňských mistrů republiky.

Hokejistům ročníku 2001 a mladším, které má nyní v přípravě, už nachystal to nejlepší možné vybočení z neoblíbené fáze roku. „Od tohoto týdne se přesuneme také na haly za Lužánkami. Kluci se na led těší, budeme chodit každou středu odpoledne. Je to výborné zpestření letní přípravy,“ pokyvuje Zachrla.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Do nového ročníku vstoupí Kometa s lehce pozměněnými realizačními týmy. Se Zachrlou i nadále bude kormidlovat juniory zkušený Lubomír Oslizlo, ale Roman Meluzín se po dvou sezonách vrací k dorostu po bok Marka Moskala. Od mladší kategorie se už dobře znají z předešlých let.

Také Meluzín je s dosavadním průběhem přípravy spokojený. „Je jasné, že přes léto se nejvíc zaměřujeme na kondici, aby měli kluci z čeho brát v zimě. Příprava zatím probíhá podle plánu. Máme za sebou třetí týden, převážně jsme v naší hale. Využíváme hrací plochu, posilovnu, schody a okolí DRFG areny. Klucí také dělají výběhy do Komárova,“ popisuje.

Dorostenci rovněž poprvé obují brusle ve středu, kdy budou trénovat ve stejném čase jako jejich starší kolegové – od 16 hodin. Samozřejmě tedy na druhé ploše. Za Lužánkami ale půjdou nejen na led. „Budeme tam běhat sprinty, kopečky a také schody,“ upřesňuje Meluzín už ne tolik oblíbené činnosti. Jednou za čtrnáct dnů se jeho tým sklouzne na ledě i v pátek ráno.

Ani mladšímu z akademických celků se nevyhnou drobné nesnáze, co se týče složení na trénincích. „Chodí kolem pětadvaceti kluků, včetně hráčů deváté třídy. U nich je menší omezení, protože se učí na přijímací zkoušky,“ dodává navrátilec k dorostu.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Dřív než akademici už za sebou budou mít první nabruslené kilometry hokejisté žákovských kategorií. No a v úterý dopoledne se na NHL ploše Sportcentra Lužánky poprvé ukázali také kluboví brankáři. Tedy Karel Vejmelka a Lukáš Klimeš z A-týmu a s nimi mládežníci Matěj Rachůnek, Marek Vystavěl, Ondřej Bizoň a Michael Schnattinger.

„Budeme chodit trénovat každé úterý, první trénink byl zaměřený hlavně na bruslení. Tomu se chceme věnovat prakticky celou přípravu. Takhle to nějak bude vypadat, především chceme pilovat bruslení a techniku. S prvním tréninkem a přístupem kluků jsem spokojený,“ zmiňuje na hc-kometa.cz Pavol Rybár, nový trenér brněnských gólmanů.

A jak si před nástupem na led vedou třeba osmáci a šesťáci Komety?

„Důležité je v první řadě nabírání kondice, protože kluci dva měsíce víceméně nic nedělali. Takže jde o rozvoj vytrvalosti, síly, obratnosti, zapojujeme gymnastiku a různé formy her. Chodíme hrát fotbal, florbal, basketbal. Trénujeme na školním hřišti na Labské, měli jsme už také tělocvičnu a pokud bylo špatné počasí, šli jsme na plochu DRFG areny,“ hlásí kouč Kamil Brabenec.

„Zatím je to dobré, kluci makají, začali poctivě a jdou do toho naplno,“ pochvaluje si na závěr.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz