bahis siteleri

KOMENTÁŘ Tomáše Divíška: Pardubice do toho daly všechno. Straku nechápu

Foto: Koláž hokej.cz

Hokej.cz přináší další díl rubriky, ve které se k aktuálnímu dění vyjadřují námi oslovení experti. Tentokrát mluví Tomáš Divíšek o startu extraligy a rozebírá vyhlídky jednotlivých týmů.

Komentář Tomáše Divíška

Rozběhl se nám jubilejní třicátý ročník samostatné extraligy. Myslím, že to bude hodně zajímavá podívaná, ve které si fanoušci přijdou na své.

Titul obhajuje Třinec. Viděl jsem jejich druhý zápas, i letos budou silní. Podle mě začnou tam, kde skončili pod Vencou Varaďou, byť každý trenér má své věci, co se týká trénování, nebo třeba mentální přípravy na zápas. V tomhle se Třinec potřebuje asi ještě trošku zaběhnout. Navíc mají pár zraněných, ale za mě půjdou nahoru. Kvalita jejich kádru je obrovská.

Vyzyvatelů bude mít Třinec letos spoustu. Za mě nejvíc posílily Pardubice. O parník. Letos do toho daly opravdu všechno a sebraly prakticky to nejlepší, co mohly. Bylo to znát už v těch dvou zápasech, které letos odehrály. Sice se jim v nich až tolik nedařilo, ale vždy zápas dokázaly otočit, což je pro tým obrovsky cenné.

„Za mě nejvíc posílily Pardubice. O parník.“

Kádr na boj o titul staví i Kometa. Jako vlastně každý rok. Pod Špilberkem se před sezonou soustředili hlavně na obranu, kterou za mě hodně vyztužili. Stejně tak i brankářský post. Útok ale nebude tak silný.

Dále bude nahoře Sparta, kde až se rozeběhnu první dvě lajny a s Kovym v bráně, tak bude opět velmi silná.

Hodně se řešil přesun Petera Muellera do Vítkovic. I v Ostravě ukazuje, že má jednu z nejlepších střel v extralize. Není to sice úplně defenzivní hráč, ale je neskutečné, co předvádí směrem dopředu.

Totéž Peter Krieger, který dává parádní přihrávky. Vypadá to, že spolu oba hrají naslepo. Je to přesně ten typ hráče, kterého k sobě Mueller potřebuje. K tomu mají v lajně ještě Bukartse.

Na tuhle lajnu bude Miloš Holaň po právu hodně spoléhat, ale jedna lajna vám sezonu nikdy nevyhraje. Musí se přidat taky ostatní. Zároveň je potřeba, aby každý v týmu znal svou roli, což je úkol pro trenéry. Vždycky je to hodně o psychologii a o mluvení s hráči. Ani bez toho se neobejdete.

„Peter Mueler sice není úplně defenzivní hráč, ale je neskutečné, co předvádí směrem dopředu.“

Překvapila mě Olomouc, která první dva zápasy odehrála výborně. Nečekal jsem, že porazí Boleslav. I tak ji ale tipuju na boj o přežití v extralize. Odchod Davida Krejčího je velká rána. V Olomouci se proto musí vrátit k aktivnímu, celoplošnému hokeji a k semknutosti, což byly prvky, které jim přinášely úspěch. Zatím jim to vychází, ale pořád je brzy. Za mě to budou mít hodně těžké.

Totéž platí o Kladnu. U nich závisí na tom, jak se bude dařit Plekymu a brankáři Bowovi. To jsou jejich hlavní stavební kameny. Dobře se kouká i na Adama Kubíka. Je to hráč, který má na to, aby jednou táhnul extraligový tým. Musím říct, že jsem čekal, že v létě změní působiště.

„Čekal jsem, že Adam Kubík změní působiště.“

Kladno sezonu nicméně nastartovalo dobře, tak uvidíme, jak to bude vypadat dál.

Naopak ročník dobře nerozjela Plzeň, která hned po dvou zápasech odvolala trenéry. Za sebe musím říct, že jde o krok, který nechápu. Když podepisuju trenéra, měl bych ho podržet a dát mu prostor pro delší práci. Navíc Plzeň měla loni dobrou sezonu. Nicméně Martin Straka má na takový krok právo. Muselo hrát roli víc aspektů, rozhodně to nebylo jen o dvou zápasech.

„Odvolat trenéry po dvou kolech je za mě hodně nešťastný krok, na který doplatí dědek sám. Budou mu ho teď všichni mlátit o hlavu.“

Pokud jim ale nevěřil už déle, tak s nimi neměl vstupovat do nové sezony a měl udělat změnu už v létě. Jak říkám, nevidíme do toho, nicméně za mě jde o nešťastný krok, který by se po dvou kolech dělat neměl. Doplatí na něj hlavně dědek sám. Jemu ho teď budou všichni mlátit o hlavu.

Ani vůči dalším trenérům není tohle brzké odvolání dobrý signál.

Navíc Plzeň za mě nemá kádr na to, aby zápasy vyhrávala jednoznačně. Kromě Mertlíka jim opravdový lídr chybí. Další věc je, že měli hodně odchodů. Určitě to noví trenéři nebudou mít jednoduché. S ničím…

„Kromě Mertlíka Plzni opravdový lídr chybí.“

Diametrálně odlišně do sezony vstoupily České Budějovice a Litvínov. Na vzájemném utkání obou týmů bylo vidět, co Litvínov postrádá. Chybí jim rozdíloví hráči, kteří by zápas v klíčových momentech rozhodli. Na severu Čech už takové borce hledají několik let.

Naopak na druhé straně to tam pálí Guly a Pecháček mu góly chystá. K nim se přidávají další hráči. A samozřejmě jim výborně chytá gólman. Díky tomuhle se Budějovice dostaly na vlnu.

„Jestli v těch klucích něco je, tak to z nich Růža dostane.“

Litvínov takové hráče od nejlepších let Hübla s Lukešem nemá. Pořád se ale můžou rozjet. Věřím, že jestli v těch klucích něco je, tak to z nich Růža dostane.

Suma sumárum nabídne letošní extraliga velkou podívanou. Sílu má celá řada týmů, Třinec, Kometa, Sparta, Boleslav, Hradec, líbí se mi Liberec…

Kdybych bych měl ale vybrat jeden tým, na který bych vsadil balík, jsou to Pardubice.

Komentář redakčně zpracoval Pavel Mandát.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz