Kolmann o katovi Benátek: Nevěřím, že Motor postoupí do extraligy

Foto: hc-kladno.cz

Mladé, bruslivé mužstvo, které hraje nepříjemný hokej. To je nejčastější definice, kterou dostanete od hráčů v první lize, zeptáte-li se jich na Benátky nad Jizerou, které tuto tezi v letošní sezóně opět beze zbytku potvrdily: nejdříve v předkole smázly favorizované Litoměřice 3:0 na zápasy a ve čtvrtfinále daly zabrat i budějovickému Motoru. Osudným jim však byl krach ve čtvrtém zápase na domácím ledě, a tak se nakonec středočeský celek musel spokojit s konečným stavem 2:4 na zápasy. „Asi nejvíce mrzí ten čtvrtý domácí zápas, kdy jsme mohli odskočit na 3:1,“ litoval zlomové prohry ve čtvrtfinálové sérii obránce Petr Kolmann.

HokejkaTV

Rozehrané to přitom Benátečtí měli výborně. Do čtvrtfinále na čtyři vítězné zápasy vstoupili nad očekávání, když se v něm dvakrát za sebou ujali vedení. Pak ale nastal klíčový moment celé série – čtvrtý duel, ve kterém Benátky měly výhodu domácího prostředí, ale zaváhaly. Nevyužily totiž bezmála pět minut dvojnásobné početní výhody. „V dnešním hokeji se to dá tak bránit, že je těžké to prostřelit. Všichni hrají obětavě, blokují střely, že je občas potřeba štěstí, aby se to odrazilo na hokejku a někdo to do prázdné brány dorazil,“ snažil se obhájit neúspěch svého týmu v přesilovce pět na tři Kolmann.

"Chomutov se do extraligy vrátí. Slavia to udrží, spadne Olomouc. A České Budějovice to neudělají."

Pak už to s farmou libereckých Bílých Tygrů šlo z kopce. Motor se vyrovnávacím vítězstvím na 2:2 uklidnil a doma následně potvrdil roli favorita: rozstřílel Benátky 7:0 a v sérii se ujal poprvé vedení. „Kdybychom ten čtvrtý zápas vyhráli a odskočili na 3:1, hrál by se nám ten pátý zápas u nich líp. Takhle jsme to tam podělali,“ nechodil pro slova daleko Kolmann, který byl až na tento výpadek s výkonem týmu spokojený. „Až na jeden zápas jsme s nimi drželi krok a nemáme se za co stydět. Ze šesti zápasů jsme určitě pět odehráli vyrovnaných, ve třech jsme byli i lepší,“ sršel sebevědomím.

Co tedy bylo tím rozhodujícím faktorem, který Benáteckým i přes vyrovnanost duelů více než dvě výhry nedovolil? Že by únava? Nikoliv. „Po každém utkání jsme měli vždy dva dny volno, takže sil jsme měli určitě hodně. Akorát pár kluků bylo trošku poraněných a nemohli jsme nastoupit s tím nejlepším, co jsme měli,“ ujasňoval benátecký obránce. Dle něj prim hrálo něco jiného. „Chyběly nám zkušenosti v přesilovkách a klid v zakončení, v tom nás přehráli,“ měl jasno.

Myslím, že po letošku by tři až čtyři kluci mohli z fleku přejít do áčka

Motor ale svého soupeře předčil i v jiných ohledech. Převahu totiž Budějovičtí měli i na tribunách, a to nejen v domácím prostředí. Divácky bohatá utkání si tak užívali především hráči od Jizery, pro které se účast několika tisíců diváků na jediném utkání nese ve znamení sváteční události. „Hecování, kdy na nás jejich fanoušci pořvávají, nabudí každého,“ řekl Kolmann a vzápětí poslal na účet benáteckého, o dost méně početného fanklubu, děkovný vzkaz: „Chtěl bych našim divákům poděkovat. Sice jich tady oproti Motoru byla třeba jen polovina, ale i tak jim patří dík. Je to malé město, takže asi ani víc lidí tu na hokej nepřijde.“

Poklonu, byť skrytou, Kolmann vysekl i bývalému trenéru liberecké farmy Filipu Pešánovi. „Filip to tu nastartoval, zapracoval spoustu mladých. Jak dříve bylo zvykem, že to tady táhli starší a zkušenější, tak letos se do přesilovek, branek i asistencí zapojila spousta mladých kluků. Myslím si, že po letošní sezoně by tři až čtyři kluci z fleku mohli přejít do áčka,“ kýval uznale hlavou a slova uznání by stejně tak ocenil i ze strany jihočeského celku. „Doufám, že kdyby se České Budějovice dostaly někam výš, tak to budou hodnotit podobně, jako loni Boleslav.“ Ta totiž v loňském čtvrtfinále narazila právě na Benátky a později je v cestě za návratem do extraligy označila za nejurputnějšího soupeře.

Že by se i budějovický celek po dvou letech měl vrátit zpět do nejvyšší hokejové soutěže u nás, si Kolmann nemyslí. „Nevěřím tomu, že Motor postoupí do extraligy, ale baráž asi udělá,“ řekl naprosto otevřeně. „Do baráže půjde Chomutov a Budějovice. A jestli mám tipovat postupujícího do extraligy, tak Chomutov se vrátí a Slavia to udrží. Spadne Olomouc a České Budějovice to neudělají,“ zakončil své povídání odvážným tipem Kolmann.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz