bahis siteleri

Kolín zveřejnil odchody: loučí se i hvězdný Šafránek!

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

Kozlové na svém webu potvrdili konec deseti hokejistů z loňského kádru: v týmu už nebudou pokračovat brankář Georgij Kuzněcov, obránci Jan Klodner, Jakub Váchal a Luka Zorko, loučí se také forvardi Jakub Petržilka, Petr Poppel, Matyáš Svoboda, Dominik Zumr, Jaroslav Dvořák a hlavně obávaný kanonýr David Šafránek (na fotce).

Šafránek se s klubem, kde strávil předešlé čtyři sezony, nedohodl na prodloužení smlouvy. Kam má nyní namířeno, zatím není známo.

Jisté je, že pro Kozly půjde o citelnou ztrátu. Vždyť Šafránek byl ve třech ze čtyř zmíněných ročníků nejproduktivnějším hráčem mužstva. Letos pomohl Středočechům k historickému postupu do prvoligového play off 40 body (18+22) ve 46 utkáních základní části. V kanadském bodování Chance ligy skončil v první patnáctce.

Celkově za Kolín ve své kariéře odehrál 295 utkání, v nichž nasázel neuvěřitelných 216 branek. Nyní jeho působení u Kozlů překvapivě končí.

„Celý klub děkuje Davidu Šafránkovi za odvedené služby pro kolínský hokej a přeje mu hodně štěstí v budoucí kariéře," loučí se Kolín na svém webu s někdejším kapitánem.

Třicetiletý Šafránek má za sebou úspěšné roky i mimo Kolín: dva roky táhl Slavii, má dokonce starty v Tipsport extralize za Hradec Králové a Mladou Boleslav. Kam půjde teď?

Mezi kolínské stálice patřil i osmadvacetiletý útočník Dominik Zumr, jenž dokonce Kozly opouští vůbec poprvé ve své kariéře. Poté, co v Kolíně ztratil místo v základní sestavě, se uchýlí zpátky do druhé ligy.

Kromě Šafránka a Zumra odchází ještě osm hráčů včetně šikovného forvarda Jakuba Petržilky. Kolínský kádr se tedy výrazně obmění.

Možná k lepšímu...

Hvězdnou posilou je totiž mistr světa Petr Koukal. Kozlové navíc můžou počítat s rychlonohým Radovanem Pavlíkem. Ve hře je rovněž příchod všestranného centra Lukáše Nedvídka z Třebíče.

Foto: Jan Jack Kobzáň, sckolin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz