Kolektivní smlouva schválena: Hvězdy NHL se vrátí na olympiádu

Foto: nhl.cz

11. července 9:29

Jan Šimek

Dlouhé měsíce se rokovalo a teď přišel průlom. V pátek členové hráčské asociace NHLPA a Rada guvernérů NHL ratifikovali novou kolektivní smlouvu, která byla prodloužena až do září roku 2026. Dohoda počítá také s návratem hráčů NHL na olympijské hry.

Chance liga na Hokejka TV

V pozitivním tónu o možném návratu hokejistů z NHL na turnaje pod pěti kruhy nedávno hovořil šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel. „Nevidím tam problém, který by nás měl rozdělit. Je tam hodně výzev, nicméně novinky kolem nové kolektivní smlouvy jsou pro mě a zvláště mezinárodní hokej velmi dobré,“ řekl v úterý agentuře AP.

Nyní se zdá, že je návrat hráčů NHL na olympiádu takřka hotovou věcí. Právě postoj NHL byl totiž klíčový. Nyní už je potřeba "pouze" shoda Mezinárodní hokejové federace s Mezinárodním olympijským výborem.

Hvězdy NHL by se tak vzhledem k nové kolektivní smlouvě platné až do roku 2026 mohly opět objevit na olympiádách po osmileté pauze – a to v letech 2022 v Pekingu a následně o čtyři roky později v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Připomeňme, že na poslední zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu v roce 2018 hráči z NHL nestartovali.

Zároveň byl potvrzen restart nejslavnější hokejové ligy na sobotu 1. srpna. Hrát se bude v Rogers Place v Edmontonu a Scotiabank Areně v Torontu. Finále obou konferencí a závěrečná série o Stanley Cup se odehrají v Edmontonu. Prodloužená kolektivní smlouva řeší i platový strop pro následující ročník NHL, který zůstane stejný jako v nynější sezoně, tedy 81,5 milionu dolarů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz