Kolaps, to nestačí na nikoho! ví Krejčík. Martince mrzela odevzdanost

Foto: hcsparta.cz

Tři zápasy – dvě porážky. Sparta nezažívá povedený vstup do sezony, v předehrávce 3. kola sice začala dominantně, ale postupně její výkon upadal a domácí Olomouc slavila 4:0. Zaslouženě. Po utkání si byli vědomi velmi špatného výkonu trenéři i hráči.

„Nevím, čím si to vysvětlit. Start byl dobrý, ale pak přišel kolaps. Musíme si to hodně vyjasnit – takhle už hrát nemůžeme,“ říkal rázně obránce Jakub Krejčík.

Pražané přitom začali famózně, vytvořili si několik šancí, ale nic… Domácí vypálili na branku až v 9. minutě, a hned gól. Šťastně se prosadil Lukáš Nahodil, který lehce poslal puk za branku, tam se odrazil před brankoviště a olomoucký forvard jednou rukou skóroval...

„Já jsem věděl, že jde puk za bránou, jenom jsem se chtěl ohlídnout, jestli za mnou někdo jde, nebo zda mám čas. Když jsem se podíval zpět, tak vyjížděl před branku a nestihl jsem si ho stáhnout zpátky. Blbost,“ přiznal Krejčík, který byl u smolného momentu.

Ve 13. minutě našel Jakub Orsava Jana Káňu a bylo to už 2:0. Studená sprcha pro Spartu, která se z toho už nedokázala dostat.

„Pak pro nás zápas skončil. Potom už to bylo od nás velmi špatné,“ mrzelo asistenta trenéra Patrika Martince.

„Musíme si to hodně vyjasnit – takhle už hrát nemůžeme."

„Máme tak zkušené mužstvo, že dvě branky by s námi neměly zamávat. Ale bohužel, stalo se… Vysvětlení pro to zatím nemám,“ komentoval.

Dalo by se čekat, že favorit ve druhé třetině více zapne a bude domácí tlačit. Ale realita? Olomouc přestřílela Pražany ve druhé dvacetiminutovce 15:2 (střely mimo 9:0).

„Bylo to hrozný,“ byl si vědom Martinec. „Stávat by se to nemělo,“ souhlasil zkušený obránce Krejčík.

„Bylo to hrozný. Mě na tom mrzí to, že se o to hráči více nepoprali a víceméně to odevzdali."

„V první třetině jsme byli půlku lepší, pak to šlo z kopce. Nevím… Těžce se mi to hodnotí, byl to fakt špatný výkon,“ nebrala si servítky sparťanská posila.

K dobré produktivitě přidala Olomouc i tradiční poctivou hru dozadu. Nicméně upřímně řečeno: favorit kromě úvodního velkého tlaku neměl poté moc šancí. Branislav Konrád (celkově 25 zásahů) se zapotil hlavně v úvodu, poté tolik ne.

„Věděli jsme, že hrají zodpovědně a blokují dost střely. Není to jednoduché hrát proti tomu, ale s naši kvalitou, co jsme předvedli? To nestačí na nikoho,“ pravil dvojnásobný vítěz extraligy s Kometou.

„Je to chyba všech hráčů, co byli na ledě,“ dodal svůj pohled reprezentační bek.

„Mě na tom mrzí jen to, že se o to hráči více nepoprali a víceméně to odevzdali,“ uzavřel sparťanský asistent trenéra.

Sparta má po třech kolech jen jedno vítězství, a to proti Litvínovu 3:0. Naopak Hanáci jsou nadále stoprocentní a zažívají nejlepší vstup do extraligy od postupu v roce 2014.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz