Kolaps Komety? Podcenili jsme to, štve Vejmelku. Teď ho čeká repre

Foto: Juliana Zash, hc-kometa.cz

4. listopadu 17:25

Daniel Kinc

Šílený. Neuvěřitelný. Nebo bláznivý? Tak nějak by se dal popsat závěr duelu mezi Spartou a Kometou, kdy hosté z Brna vedli na ledě lídra ještě dvanáct minut před koncem o tři branky, jenže nakonec odjeli z hlavního města s prázdnou. „Prohráli jsme si to sami,“ hlesl zklamaně brankář Karel Vejmelka, kterého teď čeká finský turnaj Karjala.

HokejkaSHOPvanoce

Směřovali jste ke třem bodů, ale v závěru přišel z vaší strany pro mnohé asi nepochopitelný kolaps.
Je to těžké, utkání se mi hodnotí strašně složitě. Do 50. minuty jsme vedli 4:1 a pak jsme z ničeho nic přestali hrát. Srazil nás gól po mojí chybě, kdy jsem měl puk chytit. Pak už jsme se jen vezli po stejné vlně. Spartě spadlo do branky úplně všechno, nicméně jsme si to prohráli sami. Do padesáté minuty jsme byli rozhodně lepším týmem a tohle je pro nás krutý konec.

Kde se celý duel zlomil?
Zlom byl po druhém inkasovaném gólu. Sparta se dostala na koně, polevili jsme, za chvíli přišel i třetí gól a šlo to ráz na ráz. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Vladimír Růžička vás právě při gólu na 2:4 překvapil svým nahozením?
Střelu jsem viděl, až když vyletěla. Myslím si, že puk trochu zaplaval, že mu to úplně nesedlo tak, jak chtěl. Proto jsem puk rukou špatně trefil a srazil si ho do brány. To tak někdy je. Samozřejmě, moje chyba. Odstartovalo to to, že jsme byli ustrašení a naopak Sparta byla na koni.

Co ve vaší hře bylo od té doby nejvíc špatně?
Přestali jsme bruslit, jenom jsme se zatahovali a zbytečně ustupovali. Sparta měla více prostoru a všude byla rychleji a to rozhodlo. Vytvořili si šance a dokázali je proměnit, v tom jsou strašně silní. Bohužel, pro nás to nakonec bohužel dopadlo takhle.

A jak jste viděl akci z poslední minuty? Sparta vstřelila vítězný gól patnáct sekund před koncem.
Dostali se k nám do pásma, zpoza brány to hodili mezi kruhy, kde vyplaval sám David Tomášek, trefil to obránci mezi nohy a prolétlo to do branky. Už jsem na lehkou teč nedokázal zareagovat. Byl to jen důkaz toho, že jsme závěr podcenili a nehráli šedesát minut, ale jen padesát. Krutě se nám to vymstilo. Musíme se z toho poučit, ale i takové zápasy bohužel jsou. Rozhodně jsme tady chtěli bodovat, měli jsme to dobře rozehrané.Za prvních čtyřicet minut hry jste ale mohli být spokojeni, ne?
Pozitivní věci tam byly, ale takhle po zápase převládají negativa. Rozhodně to není tak, že bychom byli uspokojení po výkonu. Musíme si rozebrat špatné věci, které nám vzaly body, a nějakým způsobem se z toho poučit.

Vnímali jste, že hrajete o první místo v tabulce?
Šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát za každou cenu. Na tabulku se nedíváme. Tabulka je tak vyrovnaná, že bychom byli rádi za každý bod. Bohužel takhle nemáme nic. Tak, jak jsme to měli rozehrané, jsme rozhodně měli bodovat za tři body. Špatný zápas.Navíc šlo o třaskavý souboj Sparta vs. Kometa, v hledišti to vřelo.
Atmosféra v hale byla vynikající, na ledě to bylo vyhecované. Se Spartou je to docela logické a je to tak vždycky. Bylo to v rámci mezí a nebyl to žádný extrém ani žádný poklidný zápas. Za mě normální zápas se Spartou.

Jak se vy osobně cítíte v zápasovém zápřahu?
Pro mě je to jenom dobře, jsem rád, že chytám. Je to určitě lepší, než kdybych jeden zápas chytal a dva zase stále a takhle dokola. Musíme se s tím po fyzické stránce nějak poprat, natrénováno mám dobře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz