Kohouti rozehnali mlhu lekcí z bruslení. Cíl? Být v něm výborní, hlásí Moták

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

23. července 14:19

David Jahoda

Zapařená plexiskla, nad ledovou plochou mlha. Znamení, že se na stařičkém olomouckém zimáku zase něco děje. Tamní extraligoví hokejisté jsou od pondělí zpátky na ledě. A čekalo je jedno zajímavé překvapení – půlhodinka bez puku a místo toho lekce bruslení.

NHL 20

Nejprve jedna skupinka, potom druhá. Než si Kohouti sáhli poprvé po dlouhých týdnech na puk, museli si máknout bez něj. A že to nebyla žádná legrace, o tom přesvědčovaly zadýchané tváře všech přítomných. 

Ale nikdo neremcal, spíš naopak. „Bylo to něco jiného, ale myslím, že je to určitě pozitivní a dobrá věc do sezony,“ nechal se slyšet útočník Lukáš Nahodil. „Myslím, že to může posunout hráče v každém věku. Je to fakt dobrá věc. Dělali jsme to i v Brně, kdy Martin Erat přivedl nějakého kamaráda z Nashvillu,“ dodal.

„Myslím, že to může posunout hráče v každém věku.“ 

Vývrtky na jedné noze, vpřed i vzad, kolena na zem, otočka, vztyk. Tohle všechno předcvičoval olomouckým Kohoutům bruslařský specialista Pavel Mojtek. Trenérské duo Zdeněk Moták & Jan Tomajko jen dozorovalo. „Je to trenér, který se zabývá užitným bruslením, powerskatingem a podobnými věcmi,“ uvedl Moták. „Jsme rádi, že přišel a pomohl nám, protože nemůžeme vědět všechny věci. Pořád se ale potřebujeme učit a zlepšovat.“ 

Právě bruslení hraje v dnešním hokeji prim. A bylo taky jedním z prvků, proč byl v minulé sezoně olomoucký hokej vesměs o něco líbivější než v letech minulých. Motákovi to ale nestačí. „Budeme se snažit na tom dělat, být bruslařsky výborní. Vloni jsme byli dobří, letos budeme chtít být ještě lepší,“ pravil bývalý asistent trenéra Vítkovic či Sparty. 

Další nová tvář? Musí to být kvalitní hráč

Kromě obránce Tomáše Dujsíka mohl na první tréninkové jednotce druhé fáze přípravy přivítat kompletní kádr. Jen útočník Jan Káňa si během suché části přivodil menší svalové zranění. „Na led ale chodit bude, aby s tím byl v kontaktu, nicméně to není na žádné starty, rovinky. Není úplně fit,“ ujasnil.

K dispozici byly i všechny dosavadní předsezonní posily – útočníci Marek Hecl s Lukášem Klimkem a obránci Alex Rašner s Tomášem Valentou. Další nové tváře zatím nejsou úplně na pořadu dne, i když... „Byli bychom rádi, kdyby ještě někdo zaklepal na dveře, kdyby někdo byl v nabídce. Musí to být ale kvalitní hráč – první druhá lajna, přesilovka, oslabení, vlastně všechno,“ naznačil Moták, že nechce jen hráče pro rozšíření kádru.

Olomouci bude pomáhat bruslařský trenér Pavel Mojtek (v modrém).

Olomouci bude pomáhat bruslařský trenér Pavel Mojtek (v modrém). | Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Naopak mladí útočníci Josef Podlaha a Michal Matiaško se pokusí prokousat do kádru prvoligové Třebíče. V pondělí se proto hlásili na ledě už přímo tam. „Chceme, aby se už teď s Třebíčí připravovali a pak se tam rvali o místo. Pro nás by bylo výborné, kdyby se tam ujali a hlavně tam hráli. To je nejdůležitější,“ přál by si Moták.

Zápasová příprava odstartuje Kohoutům po deseti dnech tréninků na ledové ploše. Odšpuntují ji ve čtvrtek 1. srpna, kdy před svými fanoušky hostí kazašský Arlan Kokšetau.

Dosavadní změny v HC Olomouc

Příchody
Lukáš Klimek (Ú, Sparta Praha)
Marek Hecl (Ú, Trenčín)
Tomáš Valenta (O, Zlín)
Alex Rašner (O, Havířov)

Odchody
Aleš Jergl (Ú, Hradec Králové)
Miroslav Holec (Ú, České Budějovice)
Bruno Mráz (Ú, Zvolen)
Jakub Galvas (O, Jukurit, Finsko)
Robin Staněk, (O, neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz