Kofferův nejlepší zápas sezony: Hráli jsme srdcem, cení si mladý snajpr

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté do 18 let si po nevydařeném vstupu do turnaje nemohli dovolit znovu zaváhat. Proti Švýcarsku předvedli v pozměněné sestavě skvělý výkon a díky osmibrankové smršti si dokráčeli pro tři body. Mužem zápasu byl vyhlášen útočník Filip Koffer, který dva góly sám dal a na jeden přihrál.

HokejkaSHOPvanoce

Výhru ale nepřeceňuje a už vyhlíží nedělní duel s Finskem. „Půjdeme do toho se stejným cílem jako dnes a věřím, že opět předvedeme náš hokej a vyhrajeme,“ povídá pardubický útočník.

Jako den a noc. Tak by se dal charakterizovat herní projev svěřenců Aloise Hadamczika v sobotním duelu se Švýcarskem, který byl náplastí na nepovedený vstup do turnaje a prohru s Běloruskem. „Byl to úplně jiný zápas. Se spoluhráči jsme se na to těšili, byli jsme namotivovaní a v kabině jsme se neustále burcovali. Byli jsme stoprocentně připravení a myslím si, že jsme odvedli dobrou práci,“ je rád útočník Filip Koffer. „V prvním zápase chybělo srdíčko. Proti Švýcarsku jsme hráli srdcem, obětavě a přišly také góly,“ dodává.

V minulém zápase Češi inkasovali už ve dvanácté sekundě, nyní začátku třetiny orámovaly vždy brzkou brankou. „Začátky byly klíčové. Vždy se vám hraje lépe, když dáte gól na začátku utkání. Je to mnohem lepší, než když bychom museli dotahovat ztrátu jako minule,“ popisuje forvard pardubického Dynama.

Zatímco proti Bělorusku trápily národní tým přesilovky, proti Švýcarsku je sehrály skvěle a radovali se v nich hned třikrát. „Pan trenér pozměnil složení některých přesilovkových týmů. Myslím si, že to prospělo, a zaslouženě jsme několik přesilovek využili,“ cenil si útočník, který se nakonec v zápase blýskl dvěma góly a jednou nahrávkou. Se čtyřmi body (2+2) je Filip Koffer nejproduktivnějším Čechem na turnaji. „Jsem za to hrozně rád, byl to můj nejlepší zápas v sezoně,“ popisuje.

„Jsem za to hrozně rád, byl to můj nejlepší zápas v sezoně.“

Jeho góly byly jako přes kopírák, osmnáctiletý křídelník při obou brankách uplatnil svůj důraz na brankovišti. „Už před zápasem jsme si říkali, že se musíme tlačit více do branky. Při první brance Honza Myšák vystřelil, puk skončil na brankové čáře a já už jen doťukával do prázdné branky. Při druhém gólu jsem dotlačil puk do sítě, dá se říci, i s gólmanem,“ říká o svých trefách.

Radovat z výhry se ale čeští mladíci nemohou příliš dlouho, v neděli je od 15:30 čeká třetí zápas na turnaji, a to proti Finsku. „Dáme si dobrou večeři a půjdeme brzo spát. Zítra do toho půjdeme se stejným cílem jako dnes a věřím, že opět předvedeme náš hokej a znovu vyhrajeme,“ burcuje.

Lukáš Pařík po výhře nad Švýcarskem

Finové na turnaji už dvakrát prohráli, naposledy v sobotu s Běloruskem. „Bělorusové na turnaji zaskočili jak nás, tak Finsko, protože se o nich říkalo všechno možné. Jsou opravdu dobří. Receptem na Finy bude držet se naší hry, tlačit se do branky a z toho dávat góly,“ prozrazuje na závěr Filip Koffer.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz