Kočovný život hokejisty. Volf nakonec zakotví doma v Písku

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Hodně divoké období zažívá útočník Lukáš Volf. Poté, co na jaře neprodloužil smlouvu se Vsetínem, zamířil na zkoušku do Sokolova. Tam během letní přípravy neuspěl.

Aplikace Tipsport extraligy

Následně odešel do druholigové Tábora. Jenže ani tam dlouho nezůstal! 

Příští sezonu, minimálně tedy její začátek, proto stráví v rodném Písku. „K týmu se připojí hned, jak začne písecký celek po karanténě trénovat," píše se na klubovém webu.

Na druholigové poměry jde o opravdu zvučnou posilu.

Vždyť v sezoně 2018/2019 byl Volf nejproduktivnějším hráčem Ústí nad Labem – ve 33 prvoligových zápasech zazářil třiceti body (9+21). 

Jeho výkony dokonce zaujaly ambiciózní Vsetín, kde Volf strávil poslední ročník a v padesáti utkáních přispěl k týmové produktivitě čtrnácti body (8+6).

Nyní bude pětadvacetiletý útočník, jehož hra je založená na síle, překvapivě působit ve třetí nejvyšší soutěži.

V Písku se každopádně schází hodně slušný tým v čele s Martinem Parýzkem, Janem Sýbkem nebo Tomášem Rodem. Nové klubové vedení vyhlásilo dlouhodobý cíl v podobě postupu do první ligy. Chtějí jít postupnými krůčky: nejprve doufají, že budou černým koněm své skupiny. 

Loni se Králové trápili, vyhráli jen devět utkání z celkových 42.

Teď přicházejí lepší zítřky. I díky Volfově výpomoci.

Soupiska IHC Králové Písek

Brankáři: Martin Hauser, Richard Kříž, Josef Štrobl.

Obránci: Dominik Bílek, Daniel Dudáček, Marcel Dvořák, Filip Novák, Martin Parýzek, Josef Růžek, Matěj Šafář, Jan Turek.

Útočníci: Lukáš Bednařík, Martin Kosnar, Martin Matějček, David Matějka, Adam Novák, Jan Polata, Matěj Přibyl, Tomáš Rod I, Tomáš Rod II, Jan Sýbek, Lukáš Volf.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz