Kobra představila kádr: mezi posilami je Ryzák, Bříška zůstává

Foto: Facebook HC Kobra Praha

Pražská Kobra odhalila soupisku pro nadcházející druholigový ročník. Jsou na ní i tři posily do obrany: Dominik Bílek (loni Písek), Marek Ryzák (Slavia) a Daniel Sobotka (návrat k hokeji).

Aplikace Tipsport extraligy

Pro ambice Kobry je zásadní, že zůstávají útočné opory Kamil Bříška, Lukáš Tondr, Tomáš Šťastný nebo Michal Bárta.

Kádr dozná ještě dalších změn. Klíčová bude především otázka v brankovišti: Lukáš Sochůrek už totiž na Kobře pokračovat nebude. Kdo tedy vytvoří dvojici s Lukášem Langerem?

Jedná se o možném návratu dvacetiletého Adama Wolfa, který uplynulou sezonu rozdělil mezi prvoligovou Kadaň a právě Kobru.

Kromě Sochůrka v Braníku končí také produktivní obránce Tomáš Mrkvička, další zkušení beci Lukáš Popela s Karlem Šeflem a útočník Milan Davídek. Ani u jednoho z nich zatím není známo budoucí působiště.

A teď zpátky ke zmíněným posilám.

Jednoznačně nejvýraznější z nich je Marek Ryzák, který dal v uplynulé sezoně za Slavii hned osm gólů. Stačilo mu k tomu 38 zápasů. Jen sedm jiných obránců v Chance lize skórovalo víckrát.

A nyní se takřka dvoumetrový bek uchýlil do druhé ligy. Ofenzivní síla Kobry tím ještě vzroste...

Také Daniel Sobotka má zkušenosti z vyšších soutěží. Působil třeba v Litoměřicích, Berouně či Ústí nad Labem.

Prvoligoví fanoušci si ho mohou pamatovat třeba díky legendární bitce s Petrem Přindišem. Sobotka poslední tři sezony vynechal, teď se k hokeji vrací.

A Dominik Bílek? Pětadvacetiletý bek zapsal v Chance lize téměř sto startů, všechny z nich v Litoměřicích. Uplynulé dva ročníky strávil v Písku, přičemž v tom minulém získal sedm bodů (1+6) v sedmnácti zápasech. 

Soupiska HC Kobra Praha

Brankáři: Lukáš Langer.

Obránci: Dominik Bílek, David Pelant, Marek Ryzák, Daniel Sobotka, Dominik Šteiner, Aleš Knesl.

Útočníci: Kamil Bříška, Michal Bárta, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Richard Mucha, Dominik Novák, Daniil Petrov, Jan Smejkal, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr.

Marek Ryzák.

Marek Ryzák. | Foto: Martin Pavík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz