Kobra hlásí další tři posily, pokračují i Sochůrek nebo Heldák

Foto: facebook, HC Kobra Praha

8. srpna 2020, 18:26

Ondřej Mach

Na tvorbě kádru pro blížící se druholigovou sezonu usilovně pracuje vedení pražské Kobry. Branický celek oznámil další nové tváře – do hlavního města míří Martin Čurda, Václav Zídek a Filip Kafka.

Aplikace Tipsport extraligy

Fanoušky Kobry kromě toho mohou těšit další dobré zprávy. V klubu totiž podle původních informací neměl pokračovat brankář Lukáš Sochůrek, ten se ale do přípravy nakonec zapojil.

Tréninkový dril navíc podstupuje i Denis Heldák. Dvaadvacetiletý útočník loni patřil k důležitým hráčům Pražanů, ve 39 utkáních vstřelil osmnáct branek a přidal devatenáct asistencí. Na jeho služby by měli trenéři spoléhat i tento rok.

Na soupisku branického klubu mimo jiné přibyli ještě tři hokejisté. Do hlavního města se po dvouleté odmlce vrací křídelník Martin Čurda. Devětadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje byl v předminulém ročníku u postupu Sokolova, loni strávil převážnou část sezony v Příbrami.

Foto: Facebook HC Kobra Praha

V dresu druholigového nováčka naskočil k šestadvaceti duelům, v nichž nasázel devět branek a jedenáctkrát se na gólu podílel nahrávkou. Útočnou vozbu vyztuží ještě Filip Kafka a Václav Zídek.

Zídek s hokejem začínal v Benešově, prošel mládežnickými výběry Sparty a v juniorském věku hojně reprezentoval. Nějakou dobu působil i v mládeži Slavie a Pardubic, sezonu 2018/19 pak odehrál v americké soutěži NAHL. Minulý rok rozdělil mezi druhou běloruskou ligu a nižší soutěž ve Švédsku.

Stejně starý Kafka nastupoval za mládežnické týmy Sparty, Kladna nebo Kobry, poslední tři roky ale zkoušel štěstí v zámoří. Úvodní dva ročníky strávil v juniorské soutěži GMHL, loni pak hrál za tým Adrian College v American Collegiate Hockey Association.

Všichni tři nováčci v pátek nastoupili v přípravném klání proti Mostu. Zatímco Kafka se v páté minutě blýskl úvodní brankou domácích, Zídek o minutu později asistoval u gólu Tomáše Šťastného. Kobra nakonec na Most nestačila v poměru 4:5 po nájezdech.

Aktuální soupiska HC Kobra Praha

Brankáři: Lukáš Langer, Lukáš Sochůrek.

Obránci: David Pelant, Marek Ryzák, Daniel Sobotka, Dominik Šteiner.

Útočníci: Michal Bárta, Kamil Bříška, Martin Čurda, Denis Heldák, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Filip Kafka, Richard Mucha, Dominik Novák, Daniil Petrov, Jan Smejkal, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr, Václav Zídek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz