Kluci zažehli motory, těší Hrubce. Jak vnímal souboj s Bartošákem?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ocelářská derby ozdobily výkony gólmanů. Ačkoli Patrik Bartošák dělal co mohl, výrazně spokojenější byl po výhře 4:0 na zápasy Šimon Hrubec, který dovolil vítkovickým střelcům pouhých pět gólů.

MS U20 2020

„Snažil jsem se od souboje Hrubec versus Bartošák oprostit a přehlížet, jak chytá, ale některé jeho zákroky přehlédnout nešlo. O Patrikovi se ví dlouhodobě, že je vynikající brankář. Byl to pěkný souboj a jsem rád, že vyšel lépe pro nás," těší třineckého gólmana.

Jeho tým uspěl jasně 4:0 na zápasy. „Kdyby nám to někdo řekl před sérií, tak se tomu budeme trochu smát. Derby je totiž specifické, nemá žádného favorita. Jsem moc rád, že jsme uhráli oba domácí zápasy, zlomové pak bylo asi třetí utkání," hlásí Šimon Hrubec.

Ve čtvrtém zápase pak Oceláři rychle prohrávali, ale nijak se to na nich nepodepsalo. „Říkal jsem si, co to s námi udělá. Ale viděl jsem, jak kluci zažehli motory a zabrali ještě víc. Bylo to úžasné. Jeden, druhý, třetí gól a šli jsme v první části do krásného vedení."

Lev: Chtěli jsme být důstojnějším soupeřem

Favorit už vítězství nepustil, ačkoliv domácí od druhé třetiny přidali, snížili a ještě dost kousali. „Myslím, že obrat v úvodní části rozhodl. Vzhledem k tomu, že to bylo už 3:0 na zápasy, tak to pro Vítkovice bylo i po psychické stránce náročné," tuší třinecká jednička.

Stejně tak bylo pro domácí náročné i střední pásmo, které Třinec hrál parádně. „To bylo něco neskutečného! Oni pořád jezdili do plných, bylo to pro ně asi hrozně frustrující. Jsem rád, že to tak umíme. Tohle by mohlo platit na jakéhokoliv soupeře," líčí Hrubec.

Bitka v derby! Trška si to rozdal s Polanským

Velký rozdíl byl i v přesilovkách, což bylo znát hlavně ve čtvrté bitvě, kdy Oceláři využili hned tři. „Musím zaklepat, že se nám fakt dařily. To je obrovská zbraň, bez nich se v play off hrát nedá. V přesilových hrách se zápasy lámou," ví sedmadvacetiletý gólman.

Oceláře po rychlém postupu čeká delší pauza. „Musíme toho využít a odpočinout si. Každý zápas navíc je pak cítit. Víme to z loňska, kdy jsme hráli sedm utkání čtvrtfinále, šest semifinále a ve finále měli v nohách o čtyři zápasy víc. A to je fakt sakra dost," zakončuje.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz