SHK Hodonín

Prvopočátky vzniku novodobého sportovního hokejového klubu s názvem SHK Hodonín lze položit do posledních únorových dní 2001, kdy se sešla přípravná valná hromada klubu.

Poté byly přípravným výborem vypracovány stanovy a dne 27.3.2001 bylo toto sdružení oficiálně a právoplatně založeno a zaregistrováno. Od sezóny 2001/2002 mužstvo SHK nastoupilo v krajském přeboru mužů Jihomoravského kraje. V prvním roce byl kádr týmu založen zejména na starších zkušenějších hráčích, kteří byli nuceni přerušit svou hokejovou činnost v době, kdy byl zimní stadion v Hodoníně zrušen. V tomto prvním roce se podařilo mužstvu uhájit 2 příčku v krajském přeboru.

Druhá sezóna 2002/2003 byla pro první mužstvo klubu rovněž úspěšná. Přestože stanovený cíl - vyhrát sloučenou soutěž Přeboru mužů Jižní Moravy a Vysočiny - nám těsně unikl, byla s jejím průběhem spokojena většina hokejových fanoušků.Náš první celek, složený i nadále z odchovanců a bývalých hráčů Hodonína a doplněný několika posilami předváděl výkony, za které se nemusel stydět. Dokázal držet krok s kvalitními účastníky krajského přeboru, kteří v něm startovali již řadu let. Naše mužstvo se přitom nezaleklo ani jednoznačného favorita - celku HC Žraloci Vyškov, jenž byl sestaven čistě na profesionální bázi. I v tomto roce, stejně jako předchozím, byla návštěvnost hokejových utkání klubu velmi vysoká a částečně dobudovaný zimní stadion "praskal ve švech".

V sezóně roku 2003/2004 byl 1. mužstvu stanoven cíl vybojovat účast v baráži o II. Ligu. Hlavním soupeřem v průběhu soutěže (kterou byl opět sloučený Přebor mužů Jižní Moravy a Vysočiny) byl celek HHK Velké Meziříčí, který také skončil v konečném pořadí na celkové první. pozici. Celkově druhý, avšak v rámci Jihomoravského kraje jako první skončil náš klub, který tím splnil stanovený cíl a vybojoval účast v baráži o II. Ligu. V průběhu sezóny však souběžně probíhala intenzívní jednání vedení klubu SHK o koupi „druholigové“ licence. Tato jednání byla nakonec úspěšná a v závěru sezóny byla završena podpisem smlouvy, v rámci které došlo k získání licence na SHK Hodonín. Z tohoto důvodu již 1. mužstvo SHK nebylo zařazeno do baráže, i když si účast v ní zaslouženě vybojovalo.

Od této sezóny - tedy 2004/2005, tedy náš klub navázal konečně na hodonínskou hokejovou tradici a po „dlouhé“ době je naše 1. mužstvo opětovně účastníkem II. ligy, a to pod vedením pravděpodobně nejmladšího trenéra na této úrovni - p. Čajky. Cílem v této sezóně je účast ve vyřazovacích bojích a tedy umístění v základní části do 8. místa.

Náš klub v současné době zastřešuje také mládežnická mužstva juniorů a dorostenců, ze kterých bude možno v budoucnu čerpat mladé nadějné odchovance pro mužstvo mužů. Důležitou součástí klubu jsou od minulé sezóny rovněž ženy, které jsou účastnicemi hokejové celorepublikové soutěže a rozšiřují tak hodonínské hokejové nadšení i mezi něžnější část našich fanoušků resp. fanynek.

Nákladná rekonstrukce zimního stadionu, ke které by muselo dojít i kdyby se ze sportoviště nestala asijská tržnice, nepřímo začala v dubnu roku 2001 výběrovým řízením na zpracovatele kompletní prováděcí projektové dokumentace. Jeho vítězem se stala firma  Uniprojekt.Koncem května téhož roku začala demolice stařičkých dřevěných tribun, šaten pod nimi i obvodových stěn, chvíli poté začala oprava strojovny  a výstavba nové hrací plochy. První fáze přestavby umožnila provozování ledních sportů v omezeném režimu, a také sehrání prvních mistrovských zápasů v krajském přeboru II. třídy.Další tribuny a šatny se sociálním zařízením přibývaly po etapách, vyrostly i nová restaurace či kancelářské prostory a kompletní rekonstrukcí prošla i budova se šatnami pro hráče hodonínských klubů SHK a SHKM .

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz