HC Lední Medvědi Pelhřimov

Historie

První sezona ledního hokeje r. 1931-1932.

Z nejstarších dochovalých písemných materiálů o ledním hokeji v Pelhřimově vyplývá, že počátky pelhřimovského hokeje sahají do roku 1931.

Původní záznam v kronice (přepis):

Počátky kanadského hockeye v Pelhřimově vztahují se k zimě 1931-32, kdy několik nadšenců rozhodlo se na svůj náklad opatřit si hole a ze zábavy provozovati tento sport.

Trainovalo se na Národním kluzišti, jehož správa jim vyšla tak dalece vstříc, že se nabídka opatřiti jim postupně nutnou výzbroj.

Byla sestavena dvě mužstva, a když bylo po trainingovém matchi shledán ohromný zájem obecenstva o tento sport, byl vyjednán přátelský zápas s S. K. Táborem. Pelhřimovští hokejisté prohráli dopoledne 3:0, odpoledne 5:1, což bylo vlastně jejich velikým úspěchem. Další zápasy však dokázaly, že pelhřimovské mužstvo je mužstvem mladých velmi talentovaných hráčů, neboť skončily vesměs jejich sportovním i morálním úspěchem. Poněvadž mužstvo tvořili většinou studenti, hráno pod názvem SOKH (Studentský odbor kanadského hokeje).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz