Kloučkovi pomohl přesun do Vrchlabí. Proč si z něj Rolinek dělal srandu?

Foto: hcdynamo.cz

Po vydařené přípravě nevstoupil do nového ročníku Tipsport extraligy ideálně, následně zamířil na několik utkání do prvoligového Vrchlabí. Nyní se pardubický brankář Milan Klouček dostává zpět do pohody v dresu Dynama, k tomu mu pomohl i podpis nové smlouvy.

Aplikace Tipsport extraligy

„Ve Vrchlabí jsem se do toho dostal, teď už je to zase lepší a také naše výkony stoupají, jdou nahoru a mně se chytá lépe,“ je rád dvaadvacetiletý gólman, jenž napomohl Pardubicím k prolomení desetizápasové šňůry porážek s Mladou Boleslaví.

Po jednozápasové pauze se Klouček vrátil zpět do branky Východočechů, jediný nešťastný moment si vybral ve 12. minutě při inkasované brance. Tu od této chvíle zavřel a šestadvaceti zákroky pomohl ke dvěma bodům.

„Byl to strašně těžký zápas, protože se dá říct, že jsme celý zápas tlačili a oni čekali na nějaké protiútoky. Byly jsme jasně lepší, škoda že jsme to nedokázali uhrát za tři body, ale i dva jsou super, za výhru jsme moc rádi,“ hodnotil cenné vítězství nad druhým týmem tabulky.

„I Tomáš Rolinek si ze mě dělal srandu, jestli jsem si formu nenačasoval moc brzo.“

V Generali Česká Cupu měl výborná čísla, jenže se startem extraligy se vše sesypalo. V prvním kole sedm branek v Liberci, stejně tak i na Spartě, poté čtyři góly od Třince za jednu třetinu.

„Přípravu jsem měl úplně super, pak nám celkově nevyšel první zápas v Liberci, poté do toho byla ještě dlouhá koronavirová pauza. Po ní jsem dostal zase sedm od Sparty a moje sebevědomí moc nahoře nebylo,“ popisoval nepříjemný úvod sezony.

„I Tomáš Rolinek si ze mě dělal srandu, jestli jsem si formu nenačasoval moc brzo. Protože já jsem za osm zápasů v Generali Česká Cup dostal stejně gólů jako za zápasy v Liberci a proti Spartě, což nebylo dobré pro moji psychiku,“ vyprávěl.

Foto: hcdynamo.cz

„Třetí zápas proti Třinci jsem dostal čtyři za třetinu a ještě jsem se zranil. Takže jsem si říkal, že to snad není možné,“ shrnul Milan Klouček období, po němž zamířil nabrat pohodu do partnerského prvoligového klubu ve Vrchlabí.

„Když extraliga stála, tak jsme byli v Polsku, kde jsme ještě potrénovali, pak přišel nový trenér gólmanů a začalo si to vše sedat. Poté ještě přišel Dan Vladař a bylo mi řečeno, abych se do toho zase dostal, tak že půjdu do Vrchlabí,“ vzpomínal. 

„Poté ještě přišel Dan Vladař a bylo mi řečeno, abych se do toho zase dostal, tak že půjdu do Vrchlabí.“

„Bylo to tam super, přišel jsem zase na jiné myšlenky, kluci hrají parádně. Nějakým způsobem jsem se do toho zase dostal, teď si myslím, že už je to zase lepší a také naše výkony stoupají, jdou nahoru a mně se chytá lépe,“ pochvaloval si Klouček.

V Chance lize odchytal v první polovině prosince tři utkání, ve všech případech měl úspěšnost zákroků značně nad 90 % a proti Litoměřicím pochytal dokonce 45 střel.

„Ve Vrchlabí jsem měl zápasy, kdy jsem měl přes čtyřicet zákroků. Vždycky když má gólman dobrý zápas nebo chytí nějaké střely, tak se pak cítí dobře. Já jsem se to jenom snažil přenést do Pardubic,“ líčil.

„Samozřejmě je úplně něco jiného 1. liga a extraliga, ale já mám pořád stejnou práci – chytat ten puk. Prostě jsem se snažil chytat jako ve Vrchlabí a myslím, že mi to pomohlo,“ povídal pardubický brankář, jak se snažil vrátit zpět do pohody.

„Mám pořád stejnou práci – chytat ten puk.“

To se mu povedlo, až na nešťastnou třetí třetinu v Litvínově příliš neinkasuje, drží svůj tým a zároveň si vylepšuje osobní statistická čísla.

Větší klid mu může dodat také podpis nové smlouvy v mateřských Pardubicích, kde prodloužil kontrakt o další sezonu, což bylo oznámeno právě před utkáním s Boleslaví.

„Určitě jsem rád, že jsem tady mohl prodloužit. Samozřejmě člověku se hraje lépe, když má nějakou jistotu. Snažím se na sobě pracovat, chtěl bych to ještě zlepšit a pomáhat co nejvíce týmu.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz