Klepiš s Látalem pykají za fauly, Bruslařům pomohou Strnad a Redlich

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Faulovali a od disciplinární komise následně dostaly tresty. Jakub Klepiš bude Mladé Boleslavi chybět ve dvou utkáních, jednou nesmí hrát jiný útočník Martin Látal. Bruslaře dnes čeká předehrávka 42. kola TELH na ledě Vítkovic, klub musel řešit bleskovou náhradu.

NHL 20

Nečekané výpadky ofenzivních hráčů pomohou zacelit dva kladenští Rytíři. K utkání do Ostravy s týmem Středočechů odjeli Tomáš Redlich a Jakub Strnad, oba dobře zná hlavní kouč Miloslav Hořava i jeho asistent Pavel Patera.

Legendy kladenského hokeje ještě na jaře vedly Rytíře v první lize, nyní mají k dispozici dva bývalé svěřence v Mladé Boleslavi. K uvedeným trestům Klepiše a Látala se přidaly zdravotní výpadky jiných útočníků, kteří jsou nemocní či zranění, do nejvyšší soutěže se v barvách Bruslařů tím pádem vracejí dva kmenoví hokejisté Kladna.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Víc zkušeností má Jakub Strnad. Šestadvacetiletý kladenský rodák sehrál v Tipsport extralize 71 utkání, vstřelil tři branky a přidal pět nahrávek. V sezoně 2016-07 krátce vypomohl Litvínovu, za černožluté tehdy stihl dva duely v nejvyšší soutěži. V letošní Chance lize má Strnad na kontě 18 utkání, osm gólů a stejný počet asistencí.

O rok mladší Tomáš Redlich zatím mezi tuzemskou elitou absolvoval pouze tři soutěžní střetnutí, všechna za Kladno v ročníku 2012-13. V aktuální sezoně si Redlich připsal 23 zápasů, vstřelil šest branek a přidal 11 nahrávek.

Výpomoc kladenských hokejistů není letos u Bruslařů ojedinělá. Do pátečního utkání v Olomouci nastoupil slávistický zadák Jiří Drtina, počátkem listopadu shodou okolností také ve Vítkovicích hrál za Mladou Boleslav útočník Zdeněk Kubica – také kmenový hráč Pražanů.

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Dominik Groh, Pavel Kantor, Michal Krofta, Gašper Krošelj, Jan Růžička.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Jiří Drtina, Vladimír Eminger, Jan Hanzlík, František Hrdinka, Oldrich Kotvan, Jiří Kurka, David Němeček, Martin Pláněk, Jiří Říha.

Útočníci:
Oscar Flynn, Jakub Klepiš, Tomáš Knotek, Pavel Kousal, Zdeněk Kubica, Martin Látal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Jakub Orsava, Tomáš Pabiška, Dominik Pacovský, Tomáš Redlich, Pavol Skalický, Jakub Strnad, David Šťastný, Lukáš Volf, Michal Vondrka, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz