Klepiš o (ne)bitce s Vlachem: Prát se neumím, rozhodčí to udělali dobře

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

24. března 21:04

Václav Jáchim

První dva zápasy v Liberci nezvládli, hokejisté Mladé Boleslavi jasně padli. Ovšem třetí bitva, to byla jiná káva. Bruslaři měli skvělý pohyb, bojovali, výrazně zvedli nasazení i osobní souboje. A v sérii poprvé slaví! „Co jsme zlepšili? To je tajný recept, nerad bych ho říkal do novin," usměje se Jakub Klepiš.

Nový fanshop

V kabině Středočechů zavládla pohoda. Přesně před týdnem vybojovali nad Zlínem postup z předkola, start čtvrtfinále jim pak ovšem nevyšel. Leckdo už si myslel, že Liberec projede sérii jako Kometa proti Mountfieldu. Jenže svěřenci trenérů Hořavy, Rulíka a Patery odmakali třetí zápas na jedničku. „Byli jsme doma, to je trošku znát. A také jsme chtěli začít jinak. Předtím tam totiž byly věci, hlavně kolem brány, v nichž nás soupeř v Liberci cvičil. Podívali jsme se na video a snažili se to zlepšit."

První třetina byla vyrovnaná, moc kloudných akcí se neurodilo. Po pauze duel nabral spád. Domácí šli ve 26. minutě do vedení, Michal Vondrka před Romanem Willem pohotově sklepl střelu Oldricha Kotvana. „Když vedete s týmem jako Liberec, tak vám to pomůže. Ale s nimi to není nikdy jisté, i když je stav třeba 3:1. Protože oni jsou výborní. Naštěstí se nám to podařilo udržet," kvituje mistr světa 2010.

Jakmile slyší dotaz, co třetí čtvrtfinále rozhodlo především, chvíli přemýšlí. „Asi ubráněná oslabení," zmíní. Výrazně pomohl také brankář Gašper Krošelj, který v kleci Bruslařů nahradil Jana Růžičku. „Podal kvalitní výkon, ale to neznamená, že by ho nepodal také Růža. V Liberci jsme mu vůbec nepomohli. Oba jsou kvalitní gólmani a drží nás celou sezonu," oceňuje.

Dlouho to vypadalo, že by i mohlo dojít na prodloužení. Po vyrovnání z hokejky Jana Ordoše přidal další boleslavský gól Radim Zohorna,. Načež hosté spálili několik tutovek. Zápas řešily až trefy Jakuba Klepiše a Dominika Pacovského: obě padly do prázdné brány, když hosté hráli power play. Závěr u hostů zažehl plamen emocí, ovšem Klepiš to komentuje s nadhledem: „To jsou takové ty fígle, jak zastrašit soupeře do dalšího zápasu. Myslím, že to dělá každý tým, v play off je to asi normální. Jestli se jim to povedlo, uvidíme zítra."

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Zkušený útočník dokončil zápas na trestné lavici, rozhodčí ho tam poslali společně s Jaroslavem Vlachem. Oba se na ledě kočkovali poté, co liberecký bijec atakoval gólmana Krošelje. „To mě naštvalo. Ale určitě bych se s ním nepral. Vím, jakou má sílu, já se navíc prát neumím. Jen jsem chtěl nějakou tu strkanici, aby se diváci zvedli ze židlí. Rozhodčí nás dál nenechali, to udělali dobře," usměje se Klepiš.

Vítězství 4:1 je pro Bruslaře důkazem, že pokud na jejich straně všechno klapne, s favorizovaným Libercem se dokáží měřit. „Na každého soupeře jde hrát, vždycky záleží na vašem výkonu. My jsme Liberci některé góly u nich darovali, což je dostalo na koně. To se pak těžko otáčí," vrací se ještě k předchozím zápasům. Hokejisté Mladé Boleslavi věděli, že další porážka by už sérii nejspíš zlomila. „To by bylo na prd. V životě se stává leccos, i 0:3 by se možná dalo otočit. Bylo by to však samozřejmě těžké. Takhle je to příjemnější," uzavírá.

Sestřih BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz