Klatovy lovily v první lize. Na hostování přichází útočník Krliš

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Zajímavou posilu do útoku získaly druholigové Klatovy. Na západě Čech bude hostovat útočník Václav Krliš, který v probíhající sezoně nastupoval v Chance lize za Ústí nad Labem. Slovan o tom informoval na své facebookové stránce.

Aplikace Tipsport extraligy

Krliš západočeské prostředí velmi dobře zná: vždyť s hokejem začínal v Plzni, hrál za Karlovy Vary a do mužského hokeje poprvé nakoukl právě v Klatovech. V ročníku 2016/17 si ho však vyhlédla pražská Slavia a mladý útočník tehdy poprvé okusil druhou nejvyšší soutěž. 

V Praze vydržel více než rok, poté se v lednu 2018 rozhodl odejít do Ústí nad Labem. Na severu Čech zaujal v uplynulé sezoně, kdy i přes poměrně nízký čas na ledě nastřílel osm branek a přidal jedenáct asistencí. 

V probíhajícím ročníku se ale třiadvacetiletému forvardovi podobně jako celému mužstvu příliš nedaří. Krliš vinou zranění dosud odehrál jen čtrnáct utkání: po dlouhodobých problémech s ramenem se ozvalo tříslo, což znamenalo další nucenou pauzu. Na svém kontě tak zatím má šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. 

A nějakou dobu v první lize další nepřidá. Krliš zbytek sezony zřejmě dohraje v Klatovech, kde bude ze Slovanu hostovat. Za mužstvo přitom sbírá starty v podstatě každý rok, loni za plzeňskou farmu nastoupil třikrát. 

Pro Západočechy jde s blížícím se play off o výraznou posilu. Klatovům momentálně v nabité skupině Střed patří pátá příčka, na druhé postupové místo jim ale chybí pouhé tři body. Tým měl v poslední době kromě zápasů s Pískem a Čínou problém se střílením branek, s čímž by mohl významně pomoct právě Krliš. 

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz