Kladno zná obsazení střídačky: asistentem bude Jiří Burger

Foto: rytirikladno.cz

15. června 2020, 18:41

Marek Hedbávný

Hlavním trenérem Kladna zůstává i po sestupu do Chance ligy David Čermák. Na pozici asistenta pokračuje Jan Kregl, místo Jindřicha Lidického ale nastoupí hokejová ikona Jiří Burger (na fotce).

Aplikace Tipsport extraligy

Burger v poslední sezoně trénoval kladenskou mládež. „Byl jsem překvapený, že tato nabídka přišla, ale jsem za ní moc rád. Má role bude o tom, abych předal své zkušenosti mladým klukům, kterých je teď v A-týmu hodně," nastínil Burger v rozhovoru na klubových stránkách.

Na přípravě Rytířů se podílí několik týdnů, teď je Burgerův příchod k áčku oficiální. „V kabině panuje velmi dobrá atmosféra. Kluci hodně makají a mám z jejich přístupu dobrý pocit. I proto se mezi nimi cítím komfortně – a dokonce si myslím, že jsem díky nim omládl,“ vypráví 43letý Burger, který veleúspěšnou kariéru ukončil v roce 2017.

„Po konci kariéry jsem chtěl u hokeje zůstat a byl jsem rád, že jsem mohl nastoupit ke kladenským osmákům. Trénovat mládež mě bavilo a naplňovalo," řekl Burger pro rytirikladno.cz.

„Vůbec jsem nečekal, že tak brzy dostanu nabídku od některého ze seniorských mužstev."

Nyní vytvoří triumvirát s Davidem Čermákem a Janem Kreglem u áčka. „Vůbec jsem nečekal, že tak brzy dostanu nabídku od některého ze seniorských mužstev, abych je začal trénovat,“ těší se na novou příležitost. 

Zatímco Burger se z mládeže přesouvá k mužům, Jindřich Lidický nově pomůže juniorce. Čermák kromě pozice hlavního trenéra zůstává i ve funkci sportovního manažera.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz