Kladno zadřelo Motor i přes hvězdy na marodce. Kdo Rytířům chybí?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Kladno má namířeno do baráže, přestože mu chybí důležité postavy: zadáci Petr Hořava nebo Jurij Repe a útočníci Jaromír Jágr s Antonem Kurjanovem.

Plekanec Chance liga

Petr Hořava, se 17 body druhý nejproduktivnější obránce týmu po základní části, se zranil ve čtvrtfinále s Prostějovem. Tuhle napínavou sérii nedohrál ani Slovinec Jurij Repe, účastník letošní olympiády.

Kladenská defenziva navzdory jejich absenci funguje: Martinové Lenďák a Kehar mají možná životní formu a přechod z útoku do obrany skvěle zvládá Linus Svedlund. Švédský univerzál zvládne okolo dvaceti minut za zápas, chodí na přesilovky a dokáže tvořit hru.

Už od začátku sezony hraje spolehlivě Petr Štindl, vítěz ligové statistiky +/-. Nejzkušenějším (zdravým) bekem je David Štich, který v play off zblokoval ze všech hráčů nejvíc střel.

Žádný z kladenských zadáků sice není moc produktivní, v play off dali dohromady jen jeden gól, Rytíři jsou přesto výhru od baráže. A to hlavně proto, že působí mnohem týmověji než Motor. 

Ofenzivě Středočechů zatím nechybějí ani bodové příspěvky od hvězdných marodů Antona Kurjanova a Jaromíra Jágra. Je ale jasné, že pokud by Kladno přes Motor skutečně přešlo, v baráži by jejich zkušenosti a hokejový um hodně pomohly. Však jsou oba mistři světa.

To samé platí o Hořavovi s Repem. V kladenské obraně není vinou marodky až taková početní konkurence, přičemž baráž je velmi dlouhá a náročná soutěž.

Ale neříkej baráž, dokud její obsazení ještě není jasné...

Anton Kurjanov.

Anton Kurjanov. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz