Kladno vítá mladé posily: z Finska se vracejí Kalaj a Müller

Foto: Karel Švec, Český hokej

Kladno vyzkouší dvojici odchovanců: do přípravy před nováčkovskou sezonou se zapojili obránce Jakub Müller (na fotce) a útočník Adam Kalaj.

HokejkaSHOPvanoce

Oba loni působili ve Finsku.

Dvacetiletý Kalaj hrál nejen nejvyšší juniorskou soutěž (23 utkání, 9+16), dva starty si připsal také za seniorský tým TUTO (bez bodu). Objevil se i v reprezentační devatenáctce.

„Adama jsem trénoval asi tři roky v dorostu, takže ho dobře znám. Je výborně individuálně schopný. Teď jde o to, aby to dokázal prodat i v zápasech,“ říká na klubovém webu trenér David Čermák.

Müller strávil celou loňskou sezonu ve finské juniorce (31 zápasů, 0+11). Zahrál si také v národním týmu do devatenácti i dvaceti let.

„Kuba je výborně fyzicky připravený. Je to dobrý bruslař a navíc je to pravák," líčí Čermák. „Znám ho z dorostu, takže vím, co od něho můžu čekat. Nyní byl rok ve Finsku a i odtamtud na něho máme dobré reference.“ 

„Na začátku přípravy dostanou šanci zejména mladí hráči.“

Kalaj i Müller dostanou příležitost, aby si v přípravě vybojovali místo v áčku. „Určitě všechny kluky vyzkoušíme v zápasech, kterých nás čeká dost. Na začátku přípravy dostanou šanci zejména mladí hráči,“ cituje Čermáka web rytirikladno.cz.

První řez v kádru by měl proběhnout v polovině srpna. „Jsme domluvení s Ústím, kam by měli někteří hráči odejít, na 10. srpnu. Do tohoto data bychom chtěli mít rozhodnuto, kdo tu na začátek sezony bude a kdo půjde do Ústí. Samozřejmě se to ale může měnit i v průběhu sezony,“ dodal Čermák.

Potvrzené změny u Rytířů Kladno

Příchody
Ladislav Romančík (O, Litvínov)
David Stach (Ú, Plzeň)
Brendan O'Donnell (Ú, Dornbirn)
Adam Kalaj (Ú, TUTO, FIN2)
Jakub Müller (O, SaiPa, jun. FIN)

Odchody
Adam Kubík (Ú, Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ú, Ústí nad Labem)
Jiří Říha (O, Litvínov)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr. Jakub Müller.

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr*, Brendan O'Donnell, Adam Kalaj.

* pokračování kariéry zatím definitivně nepotvrdil

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz