Kladno povede Miloslav Hořava. V realizačním týmu zůstává Patera

Foto: rytirikladno.cz

26. června 2017, 17:47

Marek Hedbávný

Prvoligové Rytíře povede do příští sezony obměněný realizační tým – dosavadního hlavního kouče Pavla Pateru doplní Miloslav Hořava. „Je zkušenou osobností s velkým respektem u hráčů. Z jeho angažování mám radost,“ uvedl na tiskové konferenci Jaromír Jágr starší.

Fanshop

Hořava pomáhal Kladnu už v minulé sezoně a dokonce vedl několik tréninků, na střídačku během zápasů ovšem nechodil. Pro příští ročník se stává plnohodnotným členem realizačního týmu.

Jak budou mít s Paterou rozdělené role, Rytíři neupřesnili. Podle Deníku bude Patera asistentem trenéra. „Jsou to lidé na svém místě, velké osobnosti. Kladno v nich má trenérskou dvojici snů," cituje kladensky.denik.cz primátora Milana Volfa.

„Miloslav Hořava je zkušenou osobností s velkým respektem u hráčů.“

Hořava byl před dvěma lety jako asistent Radima Rulíka u litvínovského titulu. Dříve vedl Spartu, švédské MODO, Znojmo nebo českou reprezentaci do dvaceti let. Za Rytíře hraje jeho syn Petr. Další z Hořavových dětí Miloslav prodloužil smlouvu s Litvínovem. 

Oproti minulé sezoně končí na kladenské střídačce František Kaberle (z pracovních důvodů) a Jiří Kopecký.

Aktuální kádr Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz