Kladno posiluje obranné řady, v kádru má už tři kanadské hráče

Foto: buffalohockeybeat.com

17. července 14:44

Adam Bagar

Kladno po návratu do nejvyšší soutěže nadále zbrojí, do svých řad získalo dalšího Kanaďana. Zadní řady Rytířů vyztuží Brady Austin. Klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaSHOPvanoce

Šestadvacetiletý zadák na první pohled zaujme svými tělesnými parametry, měří 193 cm a váží 104 kg. Naposledy svůj důraz ukazoval v Dánsku, kam se v rozběhnutém ročníku vydal z AHL. Za Esbjerg sehrál 25 utkání, nasbíral v nich 13 bodů (4+9).

„Jedná se o velmi dobře fyzicky vybaveného defenzivního hráče, kterému bude sedět naše úzké kluziště. Umí být velmi důrazný v osobních soubojích a právě takový typ obránce jsme potřebovali,“ libuje si sportovní manažer klubu David Čermák.

„Jedná se o velmi dobře fyzicky vybaveného defenzivního hráče, kterému bude sedět naše úzké kluziště. Umí být velmi důrazný v osobních soubojích a právě takový typ obránce jsme potřebovali.“

Brady Austin byl před sedmi lety draftován Buffalem, za které v sezoně 2016/17 odehrál pět zápasů v NHL. Dalších 277 startů zaznamenal v nižší farmářské AHL, v barvách Rochesteru, Clevelandu a Stocktonu dal celkem 13 branek a přidal 43 nahrávek.

Nyní poprvé v kariéře vyzkouší českou soutěž, v Kladně se potká s dalšími dvěma krajany – na konci června Rytíři přivedli z EBEL útočníka Brendana O’Donnella, nedávno prodloužili spolupráci s klíčovou postavou obranných řad Brendonem Nashem.

Příchody do týmu Rytíři Kladno

Ladislav Romančík (Litvínov)
David Stach (Plzeň)
Jakub Müller (SaiPa)
Adam Kalaj (TUTO)
Brendan O'Donnell (Dornbirn)
Brady Austin (Esbjerg)

Odchody z týmu Rytíři Kladno

Adam Kubík (Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ústí nad Labem)
Jiří Říha (Litvínov)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci:
Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Jakub Müller, Brendon Nash, Brady Austin.

Útočníci:
Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr*, Brendan O'Donnell, Adam Kalaj.

* pokračování kariéry zatím definitivně nepotvrdil

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz