Kladno odhalilo trenéry. A posily? Dva Lotyši, Slováček a další

Foto: Instagram Rytíři Kladno

Po odchodu trenéra a sportovního manažera Davida Čermáka přichází do Kladna podle očekávání Otakar Vejvoda mladší (na snímku vpravo) a Miroslav Mach (vlevo). Ti doplní Jiřího Burgera, který u mužstva zůstává. A co posily?

Kladno vše oznámilo na čtvrteční tiskové konferenci. Do té doby se odmítlo vyjadřovat o možných posilách nebo novém trenérském štábu.

Už na konci července jsme psali, že do Kladna zamíří Otakar Vejvoda mladší, což se také potvrdilo. Klub by neměl mít určeného hlavního trenéra.

„Věřím, že jejich zkušenosti nám pomůžou, abychom se dočkali úspěchu," řekl Jaromír Jágr před novináři.

Jak komentuje návrat Vejvoda? „Věřil jsem, že se jednou vrátím, jen jsem nevěděl, kdy to bude. Příležitost jsem měl už asi pět let zpátky, ale tehdy jsme ve Švédsku budovali tým úplně od nuly a já tu práci chtěl dokončit," prozradil Vejvoda.

Klub posiloval hlavně do obrany, kam přivedl dva lotyšské reprezentanty: Oskarse Cibulskise (dříve hrál v Česku za Hradec Králové a Litvínov) a Kristapse Sotniekse (13 startů na MS). Z finské Raumy přichází bývalý obránce Motoru nebo Vsetína Ondřej Slováček. Ze Slavie si Rytíři vytáhli svého odchovance Václava Vebera.

A útok? Tady figurují Ondřej Bláha z Ústí nad Labem a Martin Procházka, který loni hrál za Litoměřice. O smlouvu se navíc popere Albert Michnáč.

Na soupisce jsou i Jaromír Jágr či Tomáš Plekanec. Legendární Jágr ale přiznal, že začátek sezony asi nestihne.

„Tři měsíce jsem nic nedělal. Nevím, zda bych v současnosti zvládl se vrátit do hokejového tempa a byl schopen hrát extraligu," říkal.

„Tři měsíce jsem nic nedělal. Nevím, zda bych v současnosti zvládl se vrátit do hokejového tempa a byl schopen hrát extraligu."

„Nechci dnešním dnem něco oznamovat, ale nevěřím tomu, že stihnu začátek sezony. V současnosti je moje osoba důležitější v manažerských věcech než na ledě," dodal s tím, že by si ale ještě rád splnil hokejové výzvy.

Naopak oproti minulé sezoně nepokračují brankář Jaroslav Janus, obránci Zachar Arzamascev, Marek Baránek, Cody Donaghey, Jakub Suchánek a Kyle Wood.

„Nemyslím si, že je kádr kompletní, je to ale široký základ. Věřím, že ještě přivedeme jednoho či dva hráče do začátku sezony."

Z útočníků se loučí Vítězslav Bílek, Nicolas Hlava, Filip Kuťák a Ondřej Machala.

Plánuje Kladno ještě posílit? „Nemyslím si, že je kádr kompletní, je to ale široký základ. Věřím, že ještě přivedeme jednoho či dva hráče do začátku sezony. Někoho v oku máme, tak uvidíme," odpověděl majitel klubu Jágr.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři:
Landon Bow, Adam Brízgala, David Stahl.

Obránci:
Jakub Babka, Oskars Cibulskis, Jake Dotchin, Martin Kehar, Ondřej Slováček, Kristaps Sotnieks, Jiří Ticháček, Václav Veber.

Útočníci:
Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Miroslav Indrák, Jaromír Jágr, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Plekanec, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Ladislav Zikmund, Albert Michnáč (zkouška).

Foto: Tereza Žáková

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz