Kladno nakupuje ve velkém. Další posilou Peter Jánský

Peter Jánský | Foto: hokej-litvinov.cz

1. července 2016, 16:21

Marek Hedbávný

Ton, Burger, Pekr, Tenkrát, Tůma, Cetkovský. A teď další novic – Peter Jánský. Ofenziva Rytířů nahání strach. „O Peterových kvalitách je zbytečné mluvit, jeho vizitka z první litvínovské lajny s Hüblem a Lukešem totiž mluví sama za sebe. Na spolupráci s ním se strašně moc těším,“ uvedl pro rytirikladno.cz jednatel a trenér Pavel Patera.

HokejkaTV

Od Jánského, 191 centimetrů a 97 kilogramů vážícího křídla, chce pomoc v předbrankovém prostoru. „Má na to parametry. Očekávám od něj podobnou hru jako v Litvínově, to znamená s tahem do brány,“ řekl Patera.

Stejně jako Litvínov, tak i Jánský má za sebou slabší rok. Ve 34 zápasech získal osm bodů, v play out a baráži kvůli zranění Vervě chyběl.

S ní loni na jaře slavil historický titul. Na něm má velký podíl – v 59 utkáních oslnil bilancí 21+18. Mezi Jánského další úspěchy patří více než desítka startů za národní tým.

„O Peterových kvalitách je zbytečné mluvit, jeho vizitka z první litvínovské lajny s Hüblem a Lukešem mluví sama za sebe."

Další novinka, která se týká kladenského hokeje, přišla z Vrchlabí. Do přípravy s druholigovým týmem se zapojí Vojtěch Šilhavý a Martin Čurda, kteří v týmu Rytířů po sezoně skončili.

Aktuální složení kádru Rytířů Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Hanuljak, Jan Ilašenko

Obránci: Jiří Drtina, Petr Hořava, Martin Kehar, František Ptáček, Jurij Repe, David Růžička, Petr Ulrych, Matyáš Zelingr*, František Matula*, David Bunda*

Útočníci: Peter Jánský, Jiří Burger, Jiří Cetkovský, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Petr Tenkrát, Petr Ton, David Tůma, Petr Havlůj*, Milan Hluchý*, Jiří Kalla*, Daniel Kružík*, Ladislav Zikmund*

* Hvězdičkou jsou označeni hráči, kteří v týmu Rytířů usilují o profesionální smlouvu.

Zdroj: rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz