Kladno hlásí nečekaný návrat. Rytíři vyzkoušejí bývalého elitního střelce

Foto: Michaela Luňáčková, hclitomerice.cz

Staronovou tvář v kádru hlásí kladenští Rytíři. Do aktuálně jedenáctého týmu Tipsport extraligy se po třech letech vrací Vítězslav Bílek, který dosud nastupoval za německý Rosenheim. U Rytířů je prozatím na měsíční zkoušce, první duel by měl sehrát už dnes proti pražské Spartě.

HokejkaSHOPvanoce

Šestatřicetiletý rodák z Tábora hrál za Kladno naposledy během ročníku 2015-16, ve dvojici s Davidem Stachem tehdy trhali rekordy druhé nejvyšší soutěže. Bílek si v 51 utkání základní části připsal luxusních 70 bodů, s 45 trefami vytvořil nové maximum soutěže.

V další sezoně válel za slovenský Martin, načež uskutečnil přesun do Litoměřic. Od konce sezony 2017-18 byl hráčem německého Rosenheimu, letos na podzim ve třetí německé lize absolvoval šest utkání. Nyní je zpátky v Kladně, kde Bílek hrál Tipsport extraligu naposledy v průběhu sezony 2013-14.

„Víme, že je velmi dobře připravený fyzicky a na trénincích se nám líbil. Ale je pochopitelný rozdíl hrát na tréninku a v zápase. Rozhodli jsme se dát Víťovi měsíční kontrakt a pak uvidíme, co s ním bude dál. Víťa dokáže být střelcem, pokud se bude dostávat do šancí a proměňovat je, tak si ho tu rádi necháme,“ uvedl na klubovém webu David Čermák.

Bílek je za šanci vděčný. „Chtěl jsem se už do Čech vrátit, mimo jiné i z rodinných důvodů. Doma je doma, a tak bych to rád zkusil na Kladně. Udělám maximum proto, abych tu zůstal," řekl Bílek stránkám Rytířům.

V týmu majitele Jaromíra Jágra by někdejší hokejista Karlových Varů, Českých Budějovic či kazašského Bejbarysu Atyrau mohl naskočit ve dvojici s Davidem Stachem, na jejich parády kladenští fanoušci nezapomněli. Stach dosud nastupoval ve formaci s Jágrem a Zikmundem. „Samozřejmě víme, že si spolu rozumějí na ledě i mimo něj. Není vyloučeno, že se třeba i potkají v jedné formaci,“ uzavřel David Čermák.

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři:
Denis Godla, Lukáš Cikánek, Adam Brízgala.

Obránci:
Brady Austin, Michal Barinka, Martin Kehar, Andre Lakos, Brandon Nash, Ladislav Romančík, Ondřej Smetana, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci:
Jaromír Jágr, David Stach, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Brendan O´Donnell, Tomáš Kaut, Jakub Valský, Antonín Melka, Martin Réway, Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Jiří Hajný. Šimon Jelínek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz