Kladno dlouho mlžilo. Kdo patří mezi TOP 5 jeho posil?

Rytíři oznámili drtivou většinu nových tváří až začátkem srpna, tedy významně později než ostatní extraligové kluby. Podívejme se společně, na koho budou spoléhat od začátku nové sezony.

Kristaps Sotnieks (O, 35 let)

Minulá sezona: Dinamo Riga, KHL (27 zápasů, 1+1)

Několik set zápasů v KHL, třináct účastí na MS, dva lotyšské tituly: to je stručné resumé rodáka z Rigy, kde také strávil převážnou část své bohaté kariéry. Do Česka se vydává teprve k druhému zahraničnímu angažmá, před lety dva roky působil v ruském týmu Lada Togliatti.

Oskars Cibulskis (O, 34 let)

Minulá sezona: Dinamo Riga a Brynäs IF, KHL a SWE (44 zápasů, 5+9)

Do tuzemských vod se vrací po roční odmlce. Cibulskis v extralize zanechal největší stopu v Hradci Králové, další sezonu pak přidal v Litvínově. Bodově sice možná tolik vidět nebyl, jeho analytické hodnoty ovšem vypadaly solidně. Minulý rok rozdělil mezi Rigu a Brynäs, podobně jako Sotnieks má status dlouholetého reprezentanta.

Ondřej Slováček (O, 27 let)

Minulá sezona: Motor a Rauma, FIN (38 zápasů, 1+14)

Zajímavý hokejový příběh pokračuje: Slováček loni na vlastní žádost odešel z Motoru, aby si vyzkoušel výjimečnou šanci od finského mistra v Raumě. Teď je výborný bruslař po životní zkušenosti zpátky v Česku, na Kladně by měl patřit mezi opory. Ještě před pěti lety přitom hrál s druholigovými amatéry.

Martin Procházka (Ú, 28 let)

Minulá sezona: Litoměřice a Kladno (36 zápasů, 17+13)

Procházka dřív poměrně pravidelně nastupoval v nejvyšší soutěži, během posledních tří let se do ní ale musel postupně propracovat z první ligy. Jeho bodové žně v Litoměřicích nezůstaly bez povšimnutí, otázkou je, zda dokáže být podobně produktivní také o patro výš.

Albert Michnáč (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Motor, Slavia a Prešov (54 zápasů, 17+17)

Pokud si všechno sedne, tak by to pro Středočechy mohla být dost zajímavá posila. Michnáč v nedávné minulosti poutal pozornost spíš častými změnami adres, dlouho se neusadil ve Spartě, Motoru ani Plzni. Ve slovenském Prešově se mu každopádně dařilo, uspěje na zkoušce u Rytířů?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz