Kindl rozhodl šťastným gólem: Vůbec jsem nevěděl, kdo ho dal

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Plzeň po dvou venkovních nezdarech znovu najela na vítěznou vlnu, soustředěným výkonem si poradila s Bílými Tygry 4:2 a porazila je potřetí v sezoně. Vítěznou trefu obstaral šťastně zadák Jakub Kindl, který do utkání zasáhl poprvé po zranění a podepsání nové smlouvy.

Plekanec Chance liga

Třicetiletý obránce, který v předchozích osmi sezonách válel v zámořské NHL, se zranil 10. prosince při rozcvičce před zápasem v Hradci Králové. Ale nyní už je v pořádku. „Žádné větší problémy si myslím nebyly. Fyzicky jsem dobře připravený, jen mi teď trochu schází herní praxe, ale tak je to pokaždé,“ mávl rukou zkušený bek.

Plzeň vstoupila do utkání dobře a za svou aktivitu byla odměněna přesilovkou pěti proti třem, kterou využil oslavenec Ondřej Kratěna. Ten před úvodním buly obdržel od klubu památeční dres s číslem 1100. Na tuto metu odehraných duelů v extralize útočník dosáhl v minulém utkání na Kometě.

Liberci se ještě před sirénou povedlo vyrovnat, to zmatků v plzeňské obraně využil bývalý hráč indiánů Mário Bližňák. A hosté šli ve druhé části do vedení, když přesilovku v druhý gól Tygrů přeměnil Lukáš Krenželok. Ale indiáni našli odpověď; znovu v početní výhodě dvou mužů, když David Stach kuriózním odrazem od gólmana Romana Willa srovnal na 2:2.

„Povedlo se nám proměnit dvakrát přesilovku pět na tři, a díky tomu jsme do třetí třetiny vstoupili za vyrovnaného stavu. Tam se nám vyplatilo, jak jsme řešili situace, a trpělivost, kterou jsme měli. Trenéři se nám to snažili připomínat i o druhé pauze,“ vyprávěl po utkání Lukáš Pulpán.

A tak se do závěrečné části vstupovalo za vyrovnaného stavu. Oba celky si hlídaly zadní vrátka, protože nechtěly za žádnou cenu chybovat. Nakonec vítězný gól vstřelil Jakub Kindl, který ale ani po zápase nevěděl, jak vlastně. Vypálil totiž od modré čáry, Will vyrazil a pak jen otazník. Hlasatel utkání vyhlásil jako střelce jeho bratra Denise, který hraje v útoku. „Dokonce jsem se i bráchy ptal, jestli na tom ledě nebyl. Vůbec jsem nevěděl, kdo ho vlastně dal. Až po zápase mi řekli, že to byl snad jejich vlastní. Usmálo se na mě asi štěstí,“ pokračoval Jakub Kindl.

Klíčové byly přesilovky pět na tři, ví bek Pulpán

O osudu střetnutí asi definitivně rozhodl další obránce. Svým prvním gólem (značnou část sezony totiž strávil na marodce, pozn. red.) překonal Willa počtvrté Lukáš Pulpán. Ten pláchl po levém křídle a ze své oblíbené pozice vypálil přesně. „Byl jsem tam sám, tak jsem se pokusil trefit to nahoru. A vyšlo to. Pěkný gól,“ pochvaloval si šťastný střelec.

„Trenéři po nás chtěli, abychom hlavně stříleli, žádné konkrétní pokyny, jak vyzrát na Willa jsme nedostali. V minulých zápasech jsme se také třeba dostali do šancí, ale ještě jsme vymýšleli nějaké kombinace. Takže nám trenéři opakovali, ať naši hru co nejvíce zjednodušíme,“ doplnil.

Indiánům se tak výhrou 4:2 podařilo tak trochu dát zapomenout na matné výkony, v nichž poztráceli body v prodlouženích nebo nájezdech. „Nevidím v tom nic zásadního. Hlavně, že jsme pořád bodovali. Týmy o nás vědí, že jsme první, a jsou na nás dvojnásobně namotivované. Nemůžeme si myslet, že celou sezonu budeme vítězit 6:0,“ uzavřel Jakub Kindl.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz