Kindl po návratu: Snad mi Dynamo nakopne kariéru. Jak vzpomíná na Plzeň?

Foto: hcpce.cz

Po dvou sezonách v Plzni řekl dost a ze západu se přesunul do východních Čech. Útočník Denis Kindl zamířil za novou výzvou do Pardubic, kde si od něj hodně slibují.

Nový fanshop

Kindl nejde do neznámého prostředí, v Dynamu působil v mládežnických kategoriích. „Je to nějakých deset let. Chyběly mi jedny dveře, abych se probojoval do A-týmu. Prošel jsem tu dorostem i juniorkou, a pak jsem odešel na tři roky do Kanady. Moc jsem se těšil, že se sem jednou vrátím a nyní je to tu,“ říká v rozhovoru pro pardubický web.

Dynamo věří, že šestadvacetiletý útočník bude velkou posilou. „Denis Kindl je hráčem v produktivním věku, vyzrál v šikovného útočníka, v minulé sezoně nasbíral vysoký počet bodů, v Plzni byl produktivní a očekáváme, že na tuto bilanci naváže i v našem týmu. Proto jej přivádíme zpět k nám. Výběr hráčů řešíme společně s trenéry, u tohoto jména jsme byli v jednomyslném souladu,“ prohlásil na začátku května tehdejší generální manažer a nynější člen představenstva pardubického klubu Dušan Salfický.

Angažmá v Plzni? Dvě nádherné sezony

Kdy se se návrat Kindla upekl? „První náznaky, že bych se mohl do Pardubic vrátit formou výměny, jsem zaznamenal o Vánocích. V době, kdy se Pardubicích již nedařilo. Poté jsme řešili můj příchod s panem Salfickým po skončení sezony a s panem Kverkou jsme to docvakli,“ objasňuje v interview pro stránky Dynama.

Borec, který si v Tipsport extralize zahrál za Třinec nebo Karlovy Vary, naposledy úspěšně působil v Plzni. V základní části uplynulé sezony nasbíral ve 48 zápasech solidních 25 kanadských bodů za 12 tref a 13 asistencí. „V Plzni to byly dvě nádherné sezony. Hráli jsme o finále. Výborná byla také Liga mistrů, kde jsme vypadli až s jejím vítězem. Sezona mi dala hodně, ale v Pardubicích cítím větší výzvu. Snad mi to nakopne ještě kariéru,“ věří.

Zdravá energie a play off jako cíl

Pardubičtí co nevidět vletí do přípravných zápasů. Po Mountfield Cupu je doma čeká Memoriál Zbyňka Kusého. „Je super, že se tady sjedou mančafty z Evropy, že tu nejsou jen extraligové týmy. Pro klub i fanoušky je to dobré. Vím také o derby a těším se na něj. Už v mládeži byly tyto zápasy poměrně vyhrocené,“ vzpomíná.

Jak vnímá ambice Dynama v novém extraligovém ročníku? „Přišlo více nových kluků. Co se stalo, všichni hodili za hlavu. Nyní je tu zdravá energie nastartovat pardubickou cestu nahoru, je to tu cítit,“ přiznává. „Týmu chci pomoci bodově. Důležité bude, abychom chytili začátek, hráli o play off a postoupili do něj. To je cíl každého hráče. Play off je jiná liga,“ uzavírá Denis Kindl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz