Kiks vteřinu před sirénou. V hlavě mi to zůstane napořád, tvrdí Klimeš

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo v první třetině ještě něco stát. Brankář Přerova Lukáš Klimeš ale jen pár vteřin před první sirénou zvláštně zalaškoval s pukem, čehož využil napadající Mitchell Theoret, kanadský útočník Vsetína. Gól padl v čase 19:59. „Na takovou chybu nezapomenu,“ kál se Klimeš.

Nový fanshop

Přitom do té doby chytal naprosto bezchybně, vsetínští hokejisté nemohli najít cestu, jak za něj puk dostat. Nešťastným momentem, kterým daroval hostujícímu týmu vedoucí branku, ale svou dosavadní práci v zápase poskvrnil. „Gól jde jednoznačně za mnou, obrovská chyba,“ sypal si Klimeš popel na hlavu.

Co se vlastně stalo? Puk, který shrábl na širokou čepel své brankářské hole, mohl s klidem zamést k zadnímu mantinelu a nic by se nestalo. „Nevšiml jsem si, že je tak málo času do konce. Nechtěl jsem to přikrýt mimo brankoviště, chtěl jsem to udělat až ve chvíli, kdy jsem viděl, že se na mě řídí hráč Vsetína,“ vysvětloval 24letý gólman Zubrů.

„Ani jsem nevěděl, že se šlo rovnou do kabiny. Myslel jsem, že se bude ještě hrát, fakt jsem nevěděl, že do konce zbývá tak málo. Ale i to je chyba, že jsem si nepohlídal časomíru,“ neuhýbal ze své odpovědnosti za chybu.

Svoji roli v Klimešově hrubce zahrálo i nové pravidlo, které gólmanům neumožňuje beztrestně přikrýt kotouč mimo brankoviště, aniž by na ně někdo dotíral. „Nechci se na to vymlouvat, ale probliklo mi to hlavou a myslím, že tam jsem tu vteřinu ztratil. Gól byl z části asi i kvůli tomu,“ uvedl.

I když takový gól naštve každého v týmu, nepřipadalo v úvahu, že by Klimeše někdo v šatně zpražil. Naopak. „Kluci mě moc podpořili. Díky tomu jsem do druhé třetiny nastoupil ne s čistou hlavou, ale s čistější hlavou, protože na takovou chybu jen tak nezapomenu,“ pousmál se po utkání.

„Byl to smolný gól, Klímu jsme museli povzbudit. Vybral si jen slabší chvilku, jinak nás drží od začátku sezony.“

Je trochu otázka, jestli na brance nebyli malinko podepsaní i jeho spoluhráči. Křikl Klimešovi někdo, že už zbývá do konce první části jen pár chvilek? „Čapíňo (Zdeněk Čáp, pozn. red.) říkal, že mi křičel. Byla tam ale taková atmosféra, že jsem ho neslyšel. Dá se tedy říct, že ten gól padl i kvůli fanouškům Vsetína,“ nepřímo pochválil frenetický sektor hostů.

S nepříjemnou situací se ale vypořádal zdatně, jakákoliv nejistota ve zbytku utkání na mladém gólmanovi Zubrů cítit nebyla. Vygumovat tuto vzpomínku ale pochopitelně nepůjde. „Myslím si, že mi to v hlavě zůstane napořád, abych se poučil a takovou chybu už nikdy neudělal. Snažil jsem se soustředit na to, abych chytal tak, jak jsem do toho gólu chytal,“ dodal.

 Dlouho to vypadalo, že Vsetínu bude Klimešův nešťastný moment stačit ke třem bodům, Valaši odráželi jeden útok Zubrů za druhým. Kůži Klimešovi nakonec zachránil Zdeněk Čáp v situaci, kdy byl maskovaný muž domácích na střídačce. Staronová posila Přerova totiž srovnala v power play.

„Jestli mu budu líbat hokejku? Budu mu líbat, co bude chtít,“ smál se Klimeš. „Díky němu máme aspoň ten bod. Kdybych ale neudělal tu chybu, vyhráli bychom 1:0 a bylo by to krásnější,“ mrzelo gólmana, jenž patří mezi řadu nadějných brankářů brněnské Komety. „Kluci za ten můj gól bojovali. Doufal jsem, že vyrovnáme dřív, protože pak by se to podle mě spustilo. Měli jsme velký tlak. Můžu jim poděkovat aspoň za tu remízu.“

I když svoji chybu během utkání dalšími spolehlivými zákroky odčinil, třešničku mohl přidat v prodloužení. Unikající Ondřej Slováček ho ale v prodloužení pokořil a bonusový bod tak připadl do klína Vsetínu. Valaši se radovali poosmé za sebou! „Udělal rychlou kličku do forhendu a přes hokejku mi to propadlo do brány. Je to škoda,“ utrousil Klimeš.

„Jestli mu budu líbat hokejku? Budu mu líbat, co bude chtít.“

Vsetín v minulé sezoně na Přerov nevyzrál ani v jednom utkání. „Řeč o této sérii v kabině nebyla. Vsetín ale hraje styl hokeje, který nám vyhovuje. Je podobný tomu našemu, takový bojovný. Kluci se na to vždycky parádně vyhecují, sedí nám to, jen to bohužel tentokrát bylo pouze za bod,“ štvalo Klimeše, že Zubři neprodloužili proti Vsetínu úspěšnou šňůru.

I přes prohru a chybu, která zůstane Klimešovi hluboko v mozkové kůře nejspíš až do smrti, si derby – doprovoděné parádní atmosférou – užil. „Byl to tady v Přerově od začátku sezony asi nejhezčí zápas. Je jen škoda, že to nebylo s vítěznou tečkou pro nás,“ uzavřela opora Zubrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz