Kempný se poprvé v kariéře stěhuje. Chicago ho vyměnilo do Washingtonu

19. února 2018, 19:30

Jan Šlapáček

Obránce Michala Kempného potkala v NHL první výměna v kariéře. Týden před uzávěrkou přestupů ho Chicago poslalo za výběr ve třetím kole letošního draftu do Washingtonu, kde si Kempný zahraje o Stanleyův pohár.

HokejkaSHOPvanoce

Blackhawks jsou aktuálně mimo pozice zaručující účast ve vyřazovacích bojích a vypadá to, že letošní boje o stříbrný pohár budou probíhat bez tohoto tradičního účastníka z posledních let.

Vedení Chicaga se tedy pokusí v následujících dnech vyměnit několik hokejistů, aby se jednak zbavilo méně potřebných bojovníků, a jednak získalo draftové pozice pro nadcházející výběr nováčků, který se bude konat v Dallasu.

První na ráně se ocitl český obránce Michal Kempný, jenž do Chicaga přišel minulé léto jako volný hráč. Za Blackhawks jednaosmdesát zápasů v základní části a jeden duel ve vyřazovacích bojích.

Během těchto zápasů dokázal třikrát skórovat a dvanáctkrát si připsal asistenci. Do Chicaga za Kempného putuje volba ve třetím kole letošního draftu (volba Toronta), což je pro Blackhawks solidní protihodnota.

Na druhé straně si od Kempného slibují, že Kempný zkvalitní kádr Capitals a bude vhodnou alternativou do defenzivy. Barry Trotz si na českém bekovi cení především to, jak dokáže rychle zakládat útočné akce a přihrávat z první.

Nechme se překvapit, jak si český obránce v novém angažmá povede.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz