Ke Zlínu mám speciální vztah, říká Claireaux. Chce vybojovat extraligu

Foto: Vojtěch Gargulák, beranizlin.cz

Zlín má po loňském sestupu jasný cíl – okamžitě se vrátit do extraligy. K jeho naplnění by Beranům měl pomoci Valentin Claireaux. Francouzský legionář bude patřit k největším hvězdám Chance ligy.

„Jsem rád, že jsem zpátky. Mrzí mě, jak dopadla loňská sezona, ale teď už se naplno soustředím a těším na novou výzvu. Jsem tu proto, abych týmu pomohl vítězit a vrátit se do extraligy,“ říká Valentin Claireaux pro zlínský klubový web.

Na osobní ambice jednatřicetiletý Francouz nehledí. Jeho cílem je především pomoci Zlínu do extraligy. Této metě je připraven podřídit vše.

„Samozřejmě bych chtěl být produktivní. Ale pokud v zápase nedám gól a my ho vyhrajeme 5:0, tak mi to rozhodně vadit nebude,“ líčí kreativní útočník a dodává: „Musíme být úspěšní jako tým. Toho dosáhneme, když budeme silní pospolu a budeme táhnout za jeden provaz.“

„Jsem tu proto, abych týmu pomohl vítězit a vrátit se do extraligy."

Chance ligu si rychlonohý křídelník zahraje poprvé v kariéře a sám uznává, že neví, co od soutěže očekávat.

„Je to pro mě úplně nová zkušenost. Nic moc o Chance lize nevím, takže to bude zajímavé. Budeme chtít dominovat a dát fanouškům to, co chtějí. Návrat do extraligy nebude jednoduchý, ale jsem si jistý, že to můžeme dokázat,“ má jasno účastník posledního mistrovství světa.

„Pokud v zápase nedám gól a my ho vyhrajeme 5:0, tak mi to rozhodně vadit nebude.“

Třebaže měl i jiné nabídky, rozhodl se Claireaux ve Zlíně zůstat. Ptáte se proč?

„Zlín byl první klub, za který jsem si po příchodu do Česka zahrál. Mám ke Zlínu speciální vztah, a i proto jsem se rozhodl zůstat,“ popisuje Valentin Claireaux pro beranizlin.cz.

V souvislosti se zlínskými hráči se poměrně často skloňuje možnost střídavých startů v extralize. Něco takového ale francouzská akvizice Beranů prozatím neřeší.

„Vůbec jsme se o tom s agentem nebavili. Není to na stole a ani nikam nechci. Plně se soustředím na Zlín a to, jak se nám bude dařit tady.“

„Mám ke Zlínu speciální vztah. I proto jsem se rozhodl zůstat."

Valentin Claireaux je hokejista s bohatými zkušenostmi na mezinárodní úrovni. Svou zemi pravidelně reprezentuje zejména na světových šampionátech, jak tomu bylo i letos na jaře, kdy se mistrovství světa uskutečnilo v Tampere a Helsinkách.

Bylo to fajn, hráli jsme znovu po dvou letech, kdy to kvůli covidu nešlo. Dostali jsme možnost hrát v elitní skupině a svůj cíl jsme splnili. Měli jsme v týmu spoustu nových kluků, pro které to bylo první mistrovství a popasovali se s ním skvěle,“ vzpomíná Claireaux.

Teď bude své umění předvádět ve Zlíně. A můžete si být jisti, že obrany soupeřů Francouz s vizáží mušketýra pořádně prožene.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz