Když zákroky pomáhají! Hrubec nastartoval dobročinný projekt brankářů

Foto: saveshelp.cz

Živí se tím, co ho baví. Zároveň nezapomíná, že ne každý má takovou možnost. Brankář letošních extraligových šampiónů z Třince a zároveň nová posila čínského Kunlunu Šimon Hrubec proto rozjel dobročinný projekt s názvem „Saves Help“, do něhož se už zapojilo bezmála třicet brankářů působících v Tipsport extralize, ale i v zahraničí. Už teď se jim podařilo vybrat skoro čtvrt milionu korun!

partneři českého hokeje

O co v projektu přesně jde? Jak napovídá anglický název, každý zákrok bude pomáhat. Šimon Hrubec se rozhodl, že za každý svůj úspěšný zákrok bude přispívat částkou 10 Kč.

Obdivuje doktory, vojáky, policisty, hasiče a další, kteří v mnoha případech i nasazují své životy pro záchranu jiných. „Přičemž vždy říkají, že dělají jen svou práci,“ řekl na tiskové konferenci k představení zbrusu nového projektu. „Chtěl jsem taky nějak pomoci těm, kteří jsou v nouzi, ale můžu pomáhat jen tak, jak umím, tedy hokejem, a proto vznikl spolek Saves Help,“ vysvětlil Hrubec.

Foto: saveshelp.cz

Jako první, koho oslovil, byl jeho velký kamarád, reprezentační parťák a nástupce v třinecké kleci Patrik Bartošák. Se svou myšlenkou ho seznámil už na listopadovém Karjala Cupu. „Když mi o tom Šimon poprvé řekl a zeptal se, jestli bych se taky chtěl přidat, nebylo co řešit,“ uvedl Bartošák, jenž byl jedním z největších donátorů. Ne-li tím vůbec největším. Vždyť v základní části Tipsport extraligy na něj šlo bezkonkurenčně nejvíc střel, po 47 zápasech měl 1431 zákroků. 

„Uvědomuji si, že jako profesionální sportovci máme velké štěstí, že se můžeme živit tím, co nás baví. Je mi jasné, že spousta lidí na světě toto štěstí nemá, mají různé zdravotní problémy anebo prožívají jiné těžké životní situace a tragédie, do kterých spadnou ne vždy vlastní vinou. A toto je krásná myšlenka, která může spoustě lidem pomoci,“ ocenil Hrubcův nápad.

Postupem času začal Hrubec s ideou projektu seznamovat další a další brankáře. A ejhle, rázem v něm figurují bezmála tři desítky gólmanů.

Brankáři vybrali už 245 750 Kč, částka půjde na para hokejové sáně 

„Původně jsem si myslel, že když budeme dohromady tři anebo třeba dokonce pět gólmanů, tak to bude úspěch. Jenže už teď je nás dvaadvacet a dalších sedm se přidá od nové sezony. Pochopil jsem, že s takovým počtem gólmanů se už dají dělat velké věci, a to i dlouhodobě. Proto jsme projektu Saves Help dali oficiální punc a založili transparentní účet, na který nám přišlo do těchto chvil 245 750 Kč,“ prozradil Hrubec.

Je nadšený z toho, že někteří neváhali za své zákroky hned přihodit víc, než je minimální stanovená částka. „Někteří borci jako Pavel Francouz nebo Matěj Machovský se svůj příspěvek rozhodli rovnou zdvojnásobit! Ovšem úplně stejnou radost mám například z karlovarského Ondry Kuchaře, který nastoupil v uplynulé sezoně jen do tří extraligových zápasů a jinak chytal v Chance lize anebo dokonce i ve druhé lize,“ cenil si všech, kteří se už zapojili.

„Původně jsem si myslel, že když budeme dohromady tři anebo třeba dokonce pět gólmanů, tak to bude úspěch.“

Částka, kterou brankáři vybrali už za uplynulý ročník, věnují Hrubec a spol. para hokejistům. Za dosud nasbírané peníze se nechají v Kanadě vyrobit para hokejové sáně, které následně připadnout konkrétním handicapovaným hokejistům.

„V tomto inauguračním ročníku jsme se rozhodli pro tuto věc, protože všichni jsme hokejisté a hokej je už od dětství obrovskou součástí našich životů. Jenže v Česku je spousta lidí, kteří ho hráli jako my, ovšem pak přišel úraz anebo nemoc a těmto hokejistům se ve vteřině zhroutil svět, protože přišli o končetiny,“ sdělil Hrubec.

Foto: saveshelp.cz

„Radost z dobrého zákroku nebo vstřeleného gólu je jen jedna a my bychom jim koupí těchto saní chtěli vrátit radost a třeba i motivaci do života,“ dodal Hrubec, který od nadcházejícího ročníku bude do projektu přispívat coby brankář Kunlunu Red Star, čínského zástupce v nadnárodní KHL. 

Brankáři, kteří se už do projektu zapojili:

Šimon Hrubec, Matěj Machovský, Dominik Frodl, Patrik Bartošák, Jan Růžička, Branislav Konrád, Jan Lukáš, Jaroslav Pavelka, Roman Will, Daniel Dolejš, Libor Kašík, Ondřej Kacetl, Lukáš Dostál, Marek Čiliak, Michael Petrásek, Jaroslav Janus, Ondřej Kuchař, Jan Bednář, Peter Hamerlík, Pavel Kantor, Aleš Stezka, Pavel Francouz.

Brankáři, kteří se do projektu zapojí od nové sezony:

Marek Mazanec, Dominik Hrachovina, Jakub Kovář, Dominik Furch, Petr Kváča, David Honzík, Július Hudáček. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz