Když rozhodne video: Bezbrannost, pak třinecké štěstí a plzeňská smůla

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Třetí semifinálovou bitvu mezi Plzní a Třincem rozsekla v závěru trefa, kterou musel dlouho zkoumat sudí u videa. Ten nakonec doporučil teč Jiřího Polanského uznat a Oceláři snížili stav série na 1:2.

NHL 20

Na světelné kostce svítil čas 56:53, když zkušený útočník tečoval pokus Martina Gernáta. „Byla to přesně taková střela, jakou od beka potřebujete. Lehká, vysoká, tak nějak mění směr a letí vám přímo na hokejku. Já jsem to sklepl a hned věděl, že je to na hraně,“ líčí.

Hlavní rozhodčí Robin Šír se jel poradit se svým kolegou u videa. „Trošičku jsem byl nervózní. Ale trénujete to a víte, kde je zhruba hranice, co si můžete dovolit. Jsem relativně menší hráč a i když mám ruce zvednuté, tak je to pořád platný gól,“ pokračuje Polanský.

Obě střídačky za stavu 2:2 neprožívaly lehké okamžiky. „Je to taková bezbrannost, kdy čekáte na verdikt. Viděl jsem lopatu nad horní tyčí, ale zřejmě došlo k teči na štylku hokejky,“ soudí třinecký Václav Varaďa, který byl nakonec oním šťastnějším šéfem střídačky.

Euforie a víra byly cítit, jásá střelec Polanský

„Videorozhodčí na to mají záběry. Nemá cenu spekulovat, prostě to byl gól. Respektuju to, i když mám svůj vnitřní pocit, když je to takhle těsně před koncem. Pro nás to byla smůla, pro soupeře zase štěstí, třeba bude zítra na naší straně,“ říká kouč Ladislav Čihák.

Třinec díky trefě Jiřího Polanského vyhrál v Plzni i své třetí utkání v sezoně a je zpátky ve hře o finále, když snížil stav série na 1:2 na zápasy. „Věřil jsem, že rozhodčí gól uznají. Kluci říkali, že jsme si ho zasloužili,“ pokyvuje ocelářský hrdina po vydřeném vítězství 3:2.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz