Kdo z mladíků zaujal? Cenu pro nejlepšího juniora skupiny Sever získal Smola

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

4. června 2020, 8:06

Ondřej Mach

Po třech oceněných hráčích Vrchlabí tady máme první změnu. Nejlepším juniorem severní skupiny byl na základě hlasování zástupců klubů zvolen děčínský Jan Smola.

Aplikace Tipsport extraligy

Osmnáctiletý útočník kromě toho hrál za juniorku mateřských Litoměřic, za Děčín poprvé nastoupil až v devátém kole proti Vrchlabí. Zbytek ročníku pak rozdělil právě mezi mládež Stadionu a druhou ligu.

A úvodní konfrontaci s dospělým hokejem zvládl na výbornou, hned ve druhém utkání proti Bílině zaznamenal tři body za gól a dvě asistence. Další povedená pasáž přišla na přelomu listopadu a prosince, kdy se Smola trefil ve čtyřech duelech po sobě.

První rok v seniorském hokeji nakonec zakončil s bilancí jedenácti branek a šesti asistencí. Kromě toho válel i v juniorské kategorii, kde během dvaceti zápasů zapsal 62 bodů za 28 gólů a 34 nahrávek.

„Znamená to pro mě hodně. Cením si tohoto ocenění a jsem rád, že jsem na něj dosáhl.“

„Znamená to pro mě hodně. Cením si tohoto ocenění a jsem rád, že jsem na něj dosáhl. Do sezony jsem nastoupil asi o měsíc později, takže jsem nevěděl, jak se chytnu. Ale nakonec to bylo vše v pořádku a povedla se,“ říká spokojeně Smola.

Děčín ale o jeho služby do nadcházejícího ročníku nejspíš přijde. Smola se momentálně připravuje s juniorkou Plzně, kde by měl podle svých slov zahájit příští sezonu.

Nejlepší junioři 2. ligy – Skupina Sever

2019/20 – Jan Smola (Děčín)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Sever

Nejlepší brankář: Jakub Soukup (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší obránce: Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší útočník: Jaroslav Bednář (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší junior: Jan Smola (HC Děčín)
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz