Kdo z mladíků zaujal? Cenu pro nejlepšího juniora skupiny Sever získal Smola

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

4. června 2020, 8:06

Ondřej Mach

Po třech oceněných hráčích Vrchlabí tady máme první změnu. Nejlepším juniorem severní skupiny byl na základě hlasování zástupců klubů zvolen děčínský Jan Smola.

O Kapku lepší hokej

Osmnáctiletý útočník kromě toho hrál za juniorku mateřských Litoměřic, za Děčín poprvé nastoupil až v devátém kole proti Vrchlabí. Zbytek ročníku pak rozdělil právě mezi mládež Stadionu a druhou ligu.

A úvodní konfrontaci s dospělým hokejem zvládl na výbornou, hned ve druhém utkání proti Bílině zaznamenal tři body za gól a dvě asistence. Další povedená pasáž přišla na přelomu listopadu a prosince, kdy se Smola trefil ve čtyřech duelech po sobě.

První rok v seniorském hokeji nakonec zakončil s bilancí jedenácti branek a šesti asistencí. Kromě toho válel i v juniorské kategorii, kde během dvaceti zápasů zapsal 62 bodů za 28 gólů a 34 nahrávek.

„Znamená to pro mě hodně. Cením si tohoto ocenění a jsem rád, že jsem na něj dosáhl.“

„Znamená to pro mě hodně. Cením si tohoto ocenění a jsem rád, že jsem na něj dosáhl. Do sezony jsem nastoupil asi o měsíc později, takže jsem nevěděl, jak se chytnu. Ale nakonec to bylo vše v pořádku a povedla se,“ říká spokojeně Smola.

Děčín ale o jeho služby do nadcházejícího ročníku nejspíš přijde. Smola se momentálně připravuje s juniorkou Plzně, kde by měl podle svých slov zahájit příští sezonu.

Nejlepší junioři 2. ligy – Skupina Sever

2019/20 – Jan Smola (Děčín)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Sever

Nejlepší brankář: Jakub Soukup (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší obránce: Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší útočník: Jaroslav Bednář (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší junior: Jan Smola (HC Děčín)
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz