Kdo s koho! Finále univerzitní ligy vyvrcholí velkým zápasem

Foto: univerzitnihokej.cz

Finálovou sérii play off Univerzitní ligy ledního hokeje rozhodne až třetí utkání – výběr Karlovy univerzity hostí v pondělí od 19:00 v pražském Edenu plzeňské Akademiky.

Až na třetí pokus se univerzitní hokej dočkal sportovního vyvrcholení. Předešlé dvě sezony totiž předčasně ukončila opatření proti šíření koronaviru.

Vítězem zkráceného ročníku 2019/2020 se nicméně stali Engineers Prague, kteří tehdy ovládli základní část.

Naváže na jejich triumf další z pražských univerzit?

Hokejisté z UK Hockey Prague jsou po celou sezonu dominantní: v základní části opanovali tabulku, prohráli jen tři utkání z osmnácti a zatím zvládají i play off. Ve čtvrtfinále vyřadili ústecké North Wings a v semifinále zastavili černého koně soutěže – rozjetou Univerzitu Palackého. Tehdy ale měli namále, rozhodující třetí duel totiž dospěl až do prodloužení.

Jednu kritickou chvíli už tedy studenti z Univerzity Karlovy ustáli. Uspějí i v pondělní bitvě?

Jejich soupeř – Akademici Plzeň – je příjemným překvapením vyřazovací části. V základní části sice skončili až sedmí, teď jsou ale na dosah Poháru Jana Palacha. V prvním finálovém souboji porazili Karlovku po prodloužení, v domácí odvetě s mečbolem v zádech však schytali vysokou porážku 3:6.

Plzeňské táhne především Marek Princl, který v play off vládne jak tabulce střelců, tak i kanadskému bodování: po šesti zápasech má fantastickou bilanci 8+6. Hodně vidět je i někdejší mládežnický reprezentant Jan Kalus, Akademici navíc mají jistotu v brankáři Jonáši Štekrovi, jenž má druhou nejvyšší úspěšnost zákroků (92,45 %) ze všech gólmanů v play off.

UK Hockey Prague se spoléhá zejména na dvojici forvardů, kteří to dotáhli až na profesionální úroveň: David Jindra a Viktor Martínek hrávali Chance ligu a podle předpokladů jsou v univerzitním hokeji hodně vidět. Jindra se blýskl třinácti body v šesti duelech, Martínek je aktuálně na deseti bodech. Právě oni rozhodli druhé finálové utkání: Jindra sestřelil Akademiky pěti body, Martínek si vylepšil statistiky o čtyři body.

Pohlídají si je tentokrát studenti z Plzně?

Nebo budou univerzitnímu hokeji dál vládnout vysokoškoláci z hlavního města?

Rozhodující utkání startuje v pondělí v 19:00 v Edenu. Vstupenky jsou v prodeji ZDE, zápas můžete rovněž sledovat živě na TV Tipsport.

Přehled vítězů ULLH

2019/2020: Engineers Prague
2020/2021: neuděleno
2021/2022: ?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz