Kasík se ze Slavie vrátil do Sparty. Ukončil kariéru a stal se kustodem

Foto: hcsparta.cz

5. srpna 2018, 16:49

Adam Bagar

Jaroslav Kasík po sezoně ve Slavii vyslyšel vábení kamaráda Josefa Tomy, ve 35 letech ukončil hráčskou kariéru a vrátil se do Sparty, kde nově působí v roli kustoda a maséra prvního týmu.

Nový fanshop

Vášnivý rocker původně ještě neměl v plánu pověsit brusle na hřebík, jenže na konci dubna mu zavolal Josef Toma. "Ptal se mě, jestli už mám angažmá na příští sezonu. Řekl jsem mu, že ještě nemám a chtěl bych dál hrát, ale on mi nabídl, jestli s ním nechci jít dělat na Spartu, že končí Hynek Svoboda," líčí pro web hcsparta.cz Kasík.

Bude to pro mě lepší, než se ještě někde pytlíkovat

"Známe se už od šestnácti let. Hráli jsme spolu v juniorech a jsme na stejné vlně, takže mě ta nabídka začala zajímat. Nechal jsem si vše projít hlavou, ale nakonec jsem o tom přemýšlel krátce a druhý den mu volal, že to nezní špatně a bude to pro mě lepší, než se ještě někde pytlíkovat," dodává nový sparťanský masér a kustod.

"Rozdíl je akorát v tom, že přijdu o hodinu a půl dříve, než jsem byl zvyklý, a odcházím o hodinu a půl později, až se vše vypere a uklidí."

Na novou roli si stále zvyká. "Že by mě něco zaskočilo nebo překvapilo, to ani ne. Spíš se zatím ptám, kde co je, a sžívám se s tím. Denní rytmus je skoro stejný, jako když jsem hrál. Rozdíl je akorát v tom, že přijdu o hodinu a půl dříve, než jsem byl zvyklý, a odcházím o hodinu a půl později, až se vše vypere a uklidí," hlásí teď už bývalý bek.

Foto: hcsparta.cz

"Hlavně jsem zvědavý na první zápas. To mi bude muset Pepa říkat, kde mám stát a co mám dělat," usmívá se sparťanský šampión ze sezony 2005-06. "Těch zápasů bylo málo. Ani to neberu tak, že bych byl v kádru. Většinou nás posílali do první ligy a nahoru si nás brali spíš na výpomoc, když se někdo z kluků zranil," přiznává.

V Popradu jsem vydržel 7 let, bylo to úžasné období

Extraligu si zahrál také za Třinec, Mladou Boleslav či Vítkovice. S kariérou je podle svých slov spokojený. "Odehrál jsem šestnáct let za chlapy, skoro 900 zápasů, což je podle mě dobré. Nejdéle jsem vydržel v Popradu, kde jsem byl sedm let. Musím říct, že to bylo úžasné období. Bylo tam fajn, i když to bylo trošku z ruky," vzpomíná.

"Odehrál jsem šestnáct let za chlapy, skoro 900 zápasů, což je podle mě dobré."

Další zápasy už nepřidá, ve 35 letech oznámil konec aktivního hraní. Nebojí se, že mu to bude chybět? "Ani nevím. Pepovi jsem říkal, že je škoda, že s tou nabídkou nepřišel až za rok. Ale to už by nemusela vůbec přijít a já jsem rád, že jsem tady. Mám navíc čas na fotbal a tenis, což jsou sporty, které mě baví nejvíc," zakončuje Kasík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz