Kašík na odchodu? Do Zlína se po pěti letech vrací Jakub Sedláček

Foto: hokej.zlin.cz

9. dubna 2018, 12:42

Adam Bagar

Jakub Sedláček k Beranům? Mluvilo se o tom delší dobu, ale až teď je vše potvrzeno podpisem smlouvy. Zlínský odchovanec se do rodného města vrací po dlouhých pěti letech a stává se první posilou pro příští sezonu 2018-19! "V případě odchodu Libora Kašíka potřebujeme mít na brankářském postu odpovídající náhradu," vysvětluje v tiskové zprávě jednatel a sportovní manažer klubu Jiří Šolc.

Nový fanshop

"Nechtěl jsem letos dlouho čekat. Chci se plně věnovat přípravě na příští sezonu, sžít se hned od začátku s týmem a dostat se do zápasového rytmu. Jsem opravdu moc rád, že se vracím do Zlína a podepsal jsem tady opět smlouvu," září osmadvacetiletý gólman, který se do rodného města vrací po dlouhých pěti letech, které strávil v zahraničí.

"Kuba má všechny předpoklady, aby se stal oporou týmu a patřil k předním gólmanům extraligy."

Čtyři sezony působil v Kontinentální lize, kde úspěšně chytal za lotyšskou Rigu. Před sezonou 2017-18 ale tamní metropoli opustil a byl bez angažmá. Ročník nakonec začal v Hradci Králové jako náhrada za zraněného Patrika Rybára, následně si zachytal v mezinárodní EBEL za italské Bolzano a sezonu dokončil opět v KHL ve Slovanu Bratislava.

Za Zlín chytal Jakub Sedláček naposledy v roce 2013 v extraligovém finále s Plzní. "Na ten poslední zápas se nedá zapomenout. Zpětně to byl velký úspěch, druhé místo, první seniorská medaile, ale porážka i po letech stále mrzí. Prohráli jsme v sedmém utkání gólem v 97. minutě, chybělo málo," vzpomíná na asi nejvyrovnanější finále v historii.

Můžeme si opět sáhnout na extraligový titul, věří Sedláček

"Ale není všemu konec, můžeme to zopakovat a sáhnout si opět na extraligový titul. Proto se vracím, chci se dostat do play off a tam přidat opět velký úspěch," přeje si Jakub Sedláček. "Do Zlína se velmi těším, neboť se vracím po delší době. Pro mě je teď důležité v příštím ročníku hodně chytat a pomoci rodnému klubu k play off," doplňuje.

Poslední roky byl zlínskou jedničkou Libor Kašík, ale ten nejspíš od Beranů odejde. "V případě jeho odchodu potřebujeme mít na brankářském postu odpovídající náhradu. Kuba má všechny předpoklady, aby se stal oporou týmu a patřil k předním gólmanům extraligy," vysvětluje po podpisu smlouvy jednatel a sportovní manažer klubu Jiří Šolc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz