Kašík? Gólmana jsme neřešili, líčí „třístovkář“ Rachůnek po skalpu Komety

Foto: hokejkv.cz

Karlovarští hokejisté nadále ukazují, že dokáží porazit každého. Naposledy v domácí přestřelce porazili brněnskou Kometu 5:4. „Moc nám pomohla šňůra výher. Tím jsme si zvedli sebevědomí a teď z toho těžíme, musíme v tom pokračovat,“ velí útočník Tomáš Rachůnek.

HokejkaTV

Přesto se ze začátku zdálo, že se bude jednat spíš o brněnskou show. Kometa do zápasu doslova vtrhla, k otevření brankového konta jí navíc stačilo pouhých dvacet sekund. Exkarlovarský Martin Zaťovič se opět trefil proti „svému“ klubu. „My jsme s tím počítali. Oni tak hrají, mají výborný tým. Bylo důležité, že jsme to ustáli, že nám tam toho nenapadalo víc. Byli jsme stále v zápase a následně nepříznivý stav otočili,“ říká energetik s třicítkou na zádech.

Právě sedmadvacetiletý rodák ze Zlína se zasloužil o karlovarské vyrovnání. První střela Energie a zároveň první puk, který letěl na Libora Kašíka po jeho návratu do české nejvyšší soutěže, skončil za brankovou čárou, ačkoli o platnosti gólu se ještě musel sudí přesvědčit u videa. Domácí ovšem ani na moment nepochybovali. „Já jsem to věděl, bylo to dvacet centimetrů za čárou. Nebylo tam co řešit.“

Velkou hlavu ze startu nejnovější brněnské akvizice v podobě Libora Kašíka si Západočeši rozhodně nedělali. „Nijak jsme se na něj nepřipravovali a neřešili to. Prostě tam je nějaký gólman a my mu musíme dát góly,“ usmívá se Rachůnek.

Už se zdálo, že si energetici odnesou do třetí periody náskok 4:2. Omyl. Pouhé dvě sekundy před druhou sirénou totiž zapsal kontaktní branku Petr Holík. „Je to nepříjemné. Samozřejmě to sehráli hezky, ale je důležité, že nás to třetí třetinu nijak nepoznamenalo,“ oddechl si po vydřené výhře 5:4 zkušený forvard.

Přívlastek zkušený je opravdu na místě. Vousáč s praxí z KHL, OHL nebo národního týmu totiž odehrál svůj tří stý zápas v Tipsport extralize. „Něco jsem viděl před zápasem na internetu, ale puk jsem si neschovával. Doufám, že zápasů bude ještě víc,“ směje se Rachůnek, jenž mimo Karlovy Vary působil ještě v Plzni, na Spartě a v Olomouci.

Odpočinku si po náročné bitvě s Kometou příliš Karlovarští neužijí. Hned v neděli je totiž čeká další utkání, na domácím ledě přivítají Vítkovice. Tradičně klidný útočník Energie však neočekává potíže s nedostatkem odpočinku. „Já si myslím, že by to neměla být žádná komplikace. Natrénováno máme z léta a musíme na to být připraveni. Ty síly máme v zápase rozložené, takže bychom to měli zvládnout.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz