Karlovy Vary jsou mistrem WSM Ligy. Kdo je kdo v jejich týmu?

Foto: Karel Švec, ČSLH

Energie postoupila do baráže o Tipsport extraligu a zároveň slaví prvoligový titul. Kteří hráči se o něj zasloužili?

Plekanec Chance liga

Brankáři

Filip NOVOTNÝ
Fenomén tohoto ročníku. V základní části měl téměř 95% úspěšnost zákroků a v play off byl statisticky ještě lepší!

Tomáš ZÁVORKA
Vzhledem ke zranění i skvělým výkonům Novotného si v sezoně zachytal jen čtrnáct utkání. Kdyby se ale v baráži naneštěstí něco přihodilo, má dostatek zkušeností, aby Energii podržel. 

Ondřej KUCHAŘ
Věčně usměvavý mladík, který baví fanoušky při děkovačkách, se v bráně objevil na 93 minut. Momentálně chytá za Sokolov v play off druhé ligy.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Obránci

Matic PODLIPNIK
Třetí nejproduktivnější bek základní části, s 11 góly nejlepší kanonýr mezi obránci a hlavně účastník letošní olympiády – skvělá vizitka obránce s parádní střelou.

Sabahudin KOVAČEVIĆ
Také Kovačević reprezentoval Slovinsko v Jižní Koreji. Tenhle příchod Energii vyšel: urostlý bek je nejen produktivní, ale mimořádně spolehlivý. Po 27 zápasech v Karlových Varech má ve statistice +/- senzačních +25 bodů.

Vladimír SIČÁK
Zkušený bek nedohrál čtvrtfinále se Vsetínem a je možné, že už do této sezony kvůli zranění nezasáhne. Pro Energii je to velká ztráta: Sičák patří k nejvýraznějším osobnostem WSM Ligy a je druhým nejzkušenějším hráčem týmu.

Martin ROHAN
Příjemné překvapení: Rohan byl v základní části druhým nejvytíženějším obráncem týmu a měl skvělou bilanci +/- (+22).

Michal PLUTNAR
V základní části stihl po příchodu ze Znojma deset zápasů a získal bod. V play off už zářil a dal tři vítězné góly!

Jan TOMEČEK
V sobotním zápase proti Slavii skočil do střely, puk ho ale nešťastně trefil do hlavy a hodně otřesený Tomeček byl odvezen z ledu. Pro karlovarskou obranu by bylo jeho dlouhodobější zranění komplikací.

Petr ŠENKEŘÍK
Šenkeřík prošel v sezoně třemi různými týmy: začal na Vsetíně, pak přešel do Ústí a sezonu dokončuje v Karlových Varech. V play off byl nejvytíženějším hráčem Energie.

Daniel KREJČÍ
Někdejší bek Slavie či Třince získal v základní části 19 bodů, z karlovarských beků byli produktivnější pouze Podlipnik se Sičákem. V play off nastoupil jen jednou, bude hrát v baráži pravidelněji?

V širším kádru Energie jsou Tomáš Kvapil, Adam Rulík, Ondřej Šafář, Filip Bernáth, František Klejna, Ondřej Pajk a Petr Vodička. V základní části si připsal několik startů také Martin Weinhold.

Děkovačka s pohárem.

Děkovačka s pohárem. | Foto: Antonín Vydra

Útočníci

Tomáš RACHŮNEK
Energie udržela Rachůnka i po sestupu a je logické, že okolo takhle kvalitního hráče staví tým. Všestranný útočník sbírá bod na zápas a skvěle si rozumí se Stanislavem Balánem i Jakubem Flekem.

Stanislav BALÁN
Zkušený centr čeká od 10. února na gól, jinak byl ale jeho návrat z Vítkovic pro úspěch Energie ve WSM Lize zásadní. Na jeho souhru s Rachůnkem a Flekem byla radost pohledět.

Jakub FLEK
Soupeř má pocit, že Jakub Flek je prostě všude. Má dynamo v nohách, umí skvěle tečovat střely a opravdu těžko se brání. Je nejlepším kanonýrem týmu.

Ondřej BERÁNEK
Loni v baráži zářil a skvěle začil i tuto sezonu – po první čtvrtině základní části měl deset gólů. Pak ho ovšem přibrzdila zranění... V play off byl nicméně znovu produktivní.

Henri TUOMINEN
O konkurenci v karlovarském útoku svědčí to, že Henri Tuominen hraje až ve čtvrté formaci a v základní části měl ice time jen 12 minut. V ostatních prvoligových týmech by měl přitom klíčovou pozici.

Václav SKUHRAVÝ
Oporami Energie už jsou jiní, Skuhravého přínos v kabině ale zůstává neocenitelný. To on je symbolem karlovarského hokeje. 

Jaromír KVERKA
Až po sestupu se v mateřském klubu dočkal výsadnější role. Kverka je rychlý a má šikovné ruce, zejména v základní části byl hodně vidět.

Dávid GRÍGER
Zatímco v minulé sezoně byl tahounem týmu, o patro níž je paradoxně jeho pozice (alespoň nyní) skromnější. Třeba v play off měl ice time jen deset minut za zápas. To je další důkaz o síle karlovarského manšaftu.

Petr STLOUKAL
Po loňské rozpačité sezoně se Stloukal vrátil do střelecké pohody, jakou měl při předchozích angažmá na Slovensku a ve Finsku. V základní části dal devatenáct gólů a byl druhým nejlepším kanonýrem Energie.

Sebastian GORČÍK
Další z řady výborných bruslařů a bojovníků, který to zároveň umí s pukem. Jenže kvůli zraněnému rameni pro něj sezona už skončila.

Martin KOHOUT
V předchozích ročnících ho Energie pouštěla na hostování, po sestupu si ale Kohout vybudoval v týmu stabilní pozici a v základní části se blýskl 27 body.

Daniel VRDLOVEC
Karlovy Vary si Vrdlovce vyhlédly v Ústí a přivedly ho před přestupovou uzávěrkou. Zatímco ve Slovanu byl na ledě pořád, v Energii nastupuje ve čtvrté formaci. Přesilovky ale hraje pravidelně.

Martin OSMÍK
Nemá jisté místo v sestavě, když ale naskočí, odvede si své – v play off byl dokonce u několika klíčových momentů a třikrát skóroval.

Michal VACHOVEC
Urostlý útočník je od konce ledna na marodce. V základní části pomohl Energii ve 31 zápasech a získal čtyři body. Oproti extraligovým ročníkům jeho produktivita paradoxně klesla a část sezony strávil na hostování v Ústí.

V širším kádru Energie jsou Matěj Zadražil, Tomáš Rohan, Tomáš Harkabus, Otakar Šik, Václav RezekJiří Janata. V základní části odehrál přes dvě desítky zápasů také junior Milan Davídek.

Václav Skuhravý s pohárem.

Václav Skuhravý s pohárem. | Foto: Antonín Vydra

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz