Karlovy Vary jsou extrémně bojovný tým, smekl Lenc. Myslel na hattrick?

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Série libereckých proher netrvala dlouho. Bílí Tygři se dokázali po zaváhání na ledě Pardubic vrátit na vítěznou vlnu. V rámci sedmého kola Tipsport extraligy porazili Karlovy Vary, cesta za třemi body však nebyla proti houževnatému nováčkovi nikterak snadná.

Plekanec Chance liga

Utkání mělo od samého začátku ospalý nádech. „Celkově se to mohlo zdát takové ospalejší, ale za tři body jsme rádi, protože Karlovy Vary jsou extrémně bojovný tým, klobouk dolů. Celý zápas létaly, bylo to proti nim těžké,“ ocenil liberecký útočník také soupeřův výkon.

Právě Radan Lenc se na vítězství podílel dvěma góly. Svou první trefu zaznamenal již v první třetině. „Bylo to spíš štěstí. Karlovarský gólman viděl před sebou puk, asi nečekal, že mu do toho někdo sáhne a chtěl to odpálit. Já jsem se rychle otočil a plácnul do toho a prošlo to tam,“ říká.

Západočeši se ve druhé periodě probrali a mohli se radovat z vyrovnání. Kohoutova branka tým nakopla, na ledě bylo zeleno-bílých plno, ale o necelé tři minuty později srazil domácí z koně Marek Kvapil.

K hattricku neměl daleko, podle svých slov však na něj sedmadvacetiletý forvard nemyslel. „Hlavně jsem chtěl vyhrát, protože to bylo o gól a nechtěl jsem někde riskovat, že bych si chtěl dát hattrick. Nejdůležitější je ta výhra.“

„Nechtěl jsem někde riskovat, že bych si chtěl dát hattrick. Nejdůležitější je ta výhra.“

„Rozhodně jsme chtěli vyhrát a přivést co nejvíce bodů. Uhráli jsme tři, což je super. Po té prohře s Pardubicemi jsme potřebovali zabrat,“ hlásí mladoboleslavský odchovanec.

Energie však zbraně neskládala, na konci třetí části hosty přehrávala a dokázala si vytvořit velký tlak. Ten však zužitkovat nedokázala. „Neměli co ztratit, ale výborně to odbruslili. Naštěstí pro nás jsme to dobře odbránili a nedovolili jsme jim dát gól,“ těší Lence.

Přesilovky Energie jsou jedním z kamenů úrazu mužstva Martina Pešouta. Z šesti početních výhod nevyužil celek z lázeňského města ani jednu jedinou. Zásluhu na tom mají samozřejmě i liberecká oslabení.

„Ráno jsme se na to dívali na video. Tak nějak jsme věděli, co hrají a nesměli jsme je pustit k tomu,aby si to v klidu vyměnili a dali gól z první. To jsme si chtěli pohlídat a myslím, že jsme to splnili,“ vysvětluje třetí nejproduktivnější Tygr úspěch v oslabení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz