Karabáček v Buffalu končí, zahraje si extraligu? Prý jedná s Kometou

21. září 16:21

Adam Bagar

Buffalo předčasně ukončilo smlouvu s útočníkem Václavem Karabáčkem, který si tak na startu sezony musí hledat nové angažmá. Zahraje si premiérově v extralize?

Plekanec Chance liga

Dvaadvacetiletý hokejista měl mít ještě rok platnou nováčkovskou smlouvu, díky které by si v případě pobytu v NHL přišel na 722 222 dolarů a na farmě na 70 tisíc dolarů. Jenže další zápasy v organizaci nepřidá, Buffalo informovalo o rozvázání jeho smlouvy.

Do NHL nenakoukl, v AHL sehrál jen 24 utkání

„Nesmím nic podcenit a makám naplno. Smlouva mě potěšila, člověk má díky tomu vyšší sebevědomí. I chuť. Zase jsem se malinko přiblížil NHL. Chci dokázat, že mám na to, abych hrál hokej proti nejlepším z nejlepších,“ říkal dřív v rozhovoru pro hokej.cz.

V Buffalu se však Václav Karabáček neprosadil, NHL zůstala jen snem. V posledních dvou sezonách pendloval mezi nižšími soutěžemi, také vinou zdravotních problémů sehrál jen 61 zápasů – 24 z nich v AHL a 37 v ECHL. Nyní si musí hledat nové angažmá.

Plzeň momentálně ve hře není. A co Kometa?

„Jeho situaci řešíme, zatím to nechci komentovat. Příští týden bych k tomu mohl sdělit víc,“ řekl pro iSport.cz hráčův agent Aleš Volek, jenž zatím vyloučil Karabáčkův příchod do Plzně, se kterou se během léta připravoval. „Plzeň momentálně ve hře není,“ hlásil.

Podle informací iSport.cz by kroky letňanského odchovance mohly vést do Brna, už prý došlo i k jednáním. Ať půjde kamkoliv, bude to jeho premiéra. Stříbrný medailista z MS "18" dosud hrál v Česku jen za mateřský klub, posledních pět sezon strávil v zámoří.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz