Kapitán Výtisk má čtyři asistenty. Přijdou Vítkovice o Romana?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Po letních třaskavých změnách se Vítkovicím letos příliš nevěří. Ale právě to může být výhodou mladého výběru trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky. Vyvrátí předsezónní prognózy?

HokejkaTV

„Že se od nás nic nečeká, může být pro nás skutečně výhodou. Mužstvo je připraveno a půjde do sezony s tím, aby každé střídání, každou třetinu a každý zápas ukázalo, že tuhle nálepku má neprávem,“ hlásí vítkovický generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Jeho nově vytvořený výběr má věkový průměr pouhých 23,9 let a měl by být nejmladším v celé soutěži. „Tohle však nesmí být výmluva a ani to nechceme brát jako alibi. Chci, aby kluci bavili hokejem sami sebe, nás trenéry a hlavně naše fanoušky,“ přeje si Petr.

Do nové sezony jde s nižším rozpočtem, což se projevilo i na kádru. Rozloučili se brankář Patrik Bartošák, obránci Jaroslav Mrázek, Josef Hrabal a útočníci Jakub Lev, Lukáš Kucsera, Radoslav Tybor, Michal Poletín, David Květoň, Roman Szturc a kapitán Rostislav Olesz.

Foto: hc-vitkovice.cz

Nahradili je spíš mladší hokejisté. Do brankoviště přišel k Danielu Dolejšovi Miroslav Svoboda, obranné řady doplnili Martin Bodák s Davidem Kvasničkou a ty útočné Dominik Lakatoš, Nicolas Werbik, Erik Němec, Roberts Bukarts, Alexandre Mallet či Lukáš Žiak.

„Všichni noví cítí, že mohou dostat šanci, budou se ji snažit chytit za pačesy a nepustit ji. Jde o ambiciózní mladé kluky, kteří za dva roky chtějí být někde jinde. V NHL, KHL. V tomhle ohledu motivaci mají. A myslím, že to bude klapat,“ líčí nový kapitán Jan Výtisk.

K dispozici bude mít netradičně hned kvarteto asistentů, trenéři sáhli ke kombinacím mladších a starších hráčů. Respektive útočníků. Mimo Ostravar Arénu budou nosit „áčko“ Šimon Stránský s Rastislavem Dejem, doma potom Patrik Zdráhal s Ondřejem Romanem.

Poslední jmenovaný má zdravotní trable a nejspíš nestihne start extraligy. „Ondra se zranil při tréninku na suchu. Dneska byl na vyšetření, ale konkrétní informace zatím nemám. Nad jeho startem v úvodních zápasech sezony visí velký otazník,“ krčí rameny Petr.

Ten už má představu o sestavě pro úvodní duel ročníku. „Nějaké vazby jsou dány, ale pokud by nebyl k dispozici Ondra Roman, tak se sestavou ještě zamícháme,“ říká vítkovický lodivod s tím, že všechno, co měl v plánu, se povedlo a tým je na sezonu připraven.

Vítkovičtí během přípravy sehráli devět utkání s bilancí pěti výher a čtyř proher, nyní už se těší na ostrý start. „Celá kabina už je nedočkavá. Ukázali jsme, že se můžeme měřit s kýmkoliv. Když si budeme plnit věci, tak náš interní cíl určitě splníme,“ věří Jakub Petr.

Foto: hc-vitkovice.cz

Ostravané by znovu rádi do play off. „Každý to hraje proto, aby se na konci radoval. My musíme hlavně ligu dobře rozjet. Každý chce do play off a hrát o nejvyšší příčky, musíme jít postupně a pak se uvidí, jak to rozjedeme. Věřím, že to bude dobré,“ tvrdí Výtisk.

Jeho partu čeká v pátek od 17:30 Mora s Rostislavem Oleszem a dalšími exvítkovickými hráči v sestavě. Sezonu však se svými fanoušky otevřou už v úterý v areálu Ridera Sport, program okořeněný autogramiádou týmu či křestem dresů odstartuje v 17 hodin.

Soupiska HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci:
Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci:
Jozef Baláž, Jan Bernovský, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Alexandre Mallet, Erik Němec, Ondřej Roman, Martin Ryšavý, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:
Miroslav Svoboda (G, Dornbirn, EBEL), Martin Bodák (O, Kootenay, WHL), David Kvasnička (O, Plzeň), Dominik Lakatoš (Ú, Liberec), Erik Němec (Ú, Znojmo, EBEL), Nicolas Werbik (Ú, Zlín), Roberts Bukarts (Ú, Sparta Praha), Alexandre Mallet (Ú, Kometa Brno), Lukáš Žiak (Ú, Liptovský Mikuláš). 

Odchody:
Patrik Bartošák (G, Třinec), Jaroslav Mrázek (O, Prostějov), Josef Hrabal (O, ?), Jakub Lev (Ú, Kometa), Lukáš Kucsera (Ú, Kometa), Radoslav Tybor (Ú, Pardubice), Michal Poletín (Ú, Jihlava), David Květoň (Ú, ?), Roman Szturc (Ú, Zlín), Rostislav Olesz (Ú, Olomouc).

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Přípravná utkání HC VÍTKOVICE RIDERA

11.08. HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4
13.08. SC Rapperswil-Jona Lakers – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2
15.08. EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2
17.08. HC Ambri-Piotta – HC VÍTKOVICE RIDERA 6:1
22.08. Orli Znojmo – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:7 
27.08. HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 5:0
30.08. LHK Jestřábi Prostějov – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (nedohráno) 
07.09. HK Nitra – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2
08.09. HK Podhale Nowy Targ – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz