Kapitán Voráček po kruté prohře s Rusy: Největší zklamání v kariéře!

Foto: Alena Zapletalová

26. května 19:31

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Tahle porážka bude hodně dlouho bolet! Čeští hokejisté v souboji o bronz přestříleli Rusy vysoko 50:30, jenže podlehli 2:3 po nájezdech a v Bratislavě končí čtvrtí.

HokejkaTV

„Myslím, že tohle je moje nejtěžší porážka v kariéře. Medaile byla hodně blízko. Strašně těžko se mi zápas hodnotí. Takhle prohrát je nepříjemné, bolí to,“ přiznává zklamaný kapitán českého národního týmu Jakub Voráček po krutém loučení se slovenským turnajem.

Po herní stránce nám šlo málo co vytknout

Reprezentanti odehráli výborné utkání, soupeře od třetí části neskutečně drtili, ale spalovali jednu šanci za druhou. „Padesát střel a jen dva góly... Rusové hráli otevřeně, vytvořili jsme si šance svým bruslením a trpělivostí, ale bohužel nám chyběly góly,“ smutní Voráček.

Jeho parta od 41. minuty sbornou přestřílela vysoko 24:7! „Cítili jsme, jak Rusy přehráváme. Věřili jsme si, bylo to hodně vidět taky na naší hře. Dávali jsme si to, tlačili se do brány. Z mého pohledu nám šlo po herní stránce málo co vytknout,“ ví útočník Philadelphie Flyers.

Češi ztroskotávali na vynikajícím Andreji Vasilevském, který zneškodnil 48 z 50 českých střel. „Ukázal, proč podle mě letos v NHL vyhraje Vezinu. Je to nejlepší gólman na světě, proti nám to jasně ukázal.“ A nejen při hře, ale nakonec i v klíčových samostatných nájezdech.

Vasilevskij v nich Čechům nedovolil skórovat, postupně vyšli naprázdno Jakub Vrána, Dominik Kubalík, Jan Kovář i Filip Hronek. „Moc mezírek ta nemá. Asi se musí střílet mezi betony. Jak je velký a navrch se dobře pohybuje, je těžké jej rozpohybovat,“ má jasno Voráček.

„Jsem na kluky pyšný, jaký jsme tady hráli hokej. Každý rozumný člověk se mnou bude souhlasit. Tým ukázal příslib do budoucna.“

Jeho tým dřel, byl lepší, ale veškerá snaha vyšla vniveč. „Sedmdesát minut jsme žrali led. Oni měli pár šancí, my jich měli dvakrát tolik. Strašně jsme chtěli vyhrát, věřili jsme, že se nám to podaří, ale bohužel,“ hlásí po porážce 2:3 v nájezdech, která znamená čtvrté místo.

„Když skončíte čtvrtí, těžko se to hodnotí. Je to asi moje největší zklamání v kariéře. Čtvrté místo je nejhorší. Ale jsem na kluky pyšný, jaký jsme tady hráli hokej. Každý rozumný člověk se mnou bude souhlasit. Tým ukázal příslib do budoucna,“ zakončuje český tahoun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz