Kapitán Skořepa: To, co předvádíme, není hodné play off

Foto: hcdukla.cz

Vítěz základní části doma nečekaně nestačil na Litoměřice a čtvrtfinálová série je rázem vyrovnaná 1:1. Dukla ví, že takhle to dál nepůjde.

HokejkaTV

„Teď jsem to rozebíral v kabině..." hořce se usmál po porážce 1:4 jihlavský kapitán Josef Skořepa. „My jsme si to zkazili sami naším přístupem. Tady to, co my předvádíme, není vůbec hodné play off. Musíme změnit celou naši hru a hrát jako jeden člověk."

„Po našich chybách dali laciné góly, ale byli prostě šikovnější v zakončení," hodnotí utkání v rozhovoru pro hcdukla.cz. „My jsme také měli šance. Ale když nějakou máme, tak buď netrefíme bránu, anebo nám to zblokují. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. My musíme vyhrávat. Máme určený cíl, takže na to nesmíme koukat."

Podobně kriticky hovořil na tiskové konferenci i asistent trenéra František Zeman: „Někteří hráči si mysleli, že jsme stále v základní části a vůbec nehráli playoffové utkání. Do příštího zápasu se musíme polepšit."

„Některé zákroky byly až za hranou. Někde si asi musíme vylít to srdíčko..."

Druhé utkání série bylo plné emocí: zápas nedohráli jihlavský Matěj Pekr ani litoměřický Martin Kadlec, celkově pak rozhodčí rozdali skoro 100 trestných minut.

„Pár momentů bylo vyhrocených kvůli tomu, že začalo play off, to jo, ale spíš už nám tekly nervy," nehledá Skořepa výmluvy. „Některé zákroky byly až za hranou. Je škoda, že takové zákroky ještě vůbec jsou. Někde si asi musíme vylít to srdíčko..."

Úkol do dalších zápasů je tedy jasný. „Takhle my nemůžeme hrát. Musíme hrát v pěti. Přesilovky mají dobré," řekl Skořepa na klubových stránkách. „Do Litoměřic jedeme s jasným cílem – vyhrát oba zápasy a sérii pak ukončit v Jihlavě. Jiné východisko není."

Stadion, který se do play off kvalifikoval v poslední možnou chvíli díky vyhraným nájezdům na Kladně, nemá co ztratit. A bude favorita trápit: „Byla tam obětavost, bojovnost, srdíčko. Ukázali jsme si cestu,“ těší po srovnání série útočníka Jiřího Průžka.

Posila z Benátek nad Jizerou se v rozhovoru pro hclitomerice.cz vrátila i k vyhrocenému průběhu utkání: „Bylo to vyhecované. To, co v některých chvílích předváděla Jihlava, to jsem nezažil. Třeba Pekrovo přeseknutí Aleše Pavlase. My musíme držet nervy na uzdě, a to je cesta. Pokud se nám to podaří, oni se vyfaulují sami.“

„To, co v některých chvílích předváděla Jihlava, to jsem nezažil."

Čtvrtfinále pokračuje v úterý a ve středu na ledě Litoměřic. „Jihlava je sice velký favorit, ale my víme, že tlak je na jejich straně. My teď hrajeme dvakrát doma. A zatímco soupeř musí, my můžeme. To je naše výhoda," citují Průžka klubové stránky. „Věřím, že doma budeme hrát ještě líp než tady a dokážeme ty dva zápasy urvat. Doufám, že bude plno a že nám to vyjde. Play off si užíváme a chceme vybojovat co nejvíc.“ 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz