Kapitán pokračuje v Sokolově. Tady jsem doma, hlásí po podpisu

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Po smutné novince o konci kariéry zraněními stíhaného obránce Jana Tomečka přišel Sokolov s výrazně radostnější zprávou. Kapitán Tomáš Rohan loď neopouští, prodloužil smlouvu o další rok.

Aplikace Tipsport extraligy

„Nebylo co řešit, žádné jiné nabídky jsem neměl. A i kdyby, rozhodl bych se zůstat v Sokolově. Tady jsem doma,“ hlásí 31letý Rohan na klubovém webu.

Rohan loni touto dobou dovedl Baník k postupu do první ligy. Po dlouhých 22 letech.

Nováčkovská sezona ale byla těžká – Sokolov skončil poslední. Naštěstí pro něj se z Chance ligy ještě nesestupovalo.

„Na loňský bodový zisk ani na postavení v tabulce nemůžeme být pyšní," ví Rohan. „Na druhou stranu musím říct, že v Sokolově se za poslední dva roky udělal obrovský kus práce, to je potřeba si uvědomit.“

„Tady jsem doma.“

V příští sezoně ale čeká Baník další spousta práce. Musí se vyrovnat s odchodem dlouholetého partnera Sokolovské uhelné, loučí se i strůjce postupu trenér Karel Mlejnek.

Z Chance ligy navíc může sestoupit několik týmů. Teoreticky v ní totiž může hrát hned devatenáct klubů, po sezoně se ale musí soutěž zeštíhlit na šestnáct účastníků.

Nepříjemný moment. Tomáš Rohan po hitu narazil do pootevřených vrátek u střídačky

Pro Sokolov je proto důležité, že lídr Rohan zůstává. Vždyť zkušenosti má i z nejvyšší soutěže, kde v Karlových Varech sehrál přes sto zápasů. 

V letošním ročníku Chance ligy nastoupil Rohan do 56 utkání s průměrným ice timem 18:26. Dal devět gólů a na deset přihrál. V týmové produktivitě to stačilo na sedmé místo. 

Foto: hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz