Kapitán musí jít příkladem, usmívá se Patyk po čtyřech gólech

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Kladna v minulém hracím týdnu skolili hradecký Mountfield, který se vezl na vítězné vlně. Východočeši zaznamenali osm výher v řadě, Rytíři ale i díky třem brankám v první třetině brali všechny body. Povedený týden zažil kapitán Kladna Petr Patyk, jenž předtím v zápase proti Vítkovicím zazářil čtyřmi góly a asistencí.

HokejkaSHOPvanoce

V tabulce nadstavbové skupiny A o účast v play off je řádně našlapaný boj o první místo. Hradec Králové, Slavia i Kladno mají devět bodů, Kometa si připsala dvě výhry v základní hrací době, České Budějovice jednu a Vítkovice jsou prozatím bez bodu.

Ve velké formě vstupovali do poslední fáze před samotným play off hokejisté Hradce Králové. Ti vyhráli pět utkání v řadě, další tři úspěchy přidali v aktuálně hrané nadstavbě. Zastavilo je až Kladno, které díky třem gólům v první části a dvěma využitým přesilovkám vyhrálo 4:1.

„Už před zápasem jsme věděli, jakou formu soupeř má. Mluvili jsme o tom, že bychom rádi jeho sérii utnuli, což se nám podařilo. Utkání to bylo stejné jako každé jiné v nadstavbě, velice těžké. O každý bod se bojuje celých šedesát minut," prozradil Petr Patyk.

Sám kapitán Rytířů přispěl k cennému skalpu soupeře asistencí. Mnohem víc se mu ale dařilo o kolo předtím, kdy rozhodl zápas s Vítkovicemi. Do sítě Ridery nasázel čtyři branky a u další asistoval! Kladno vyhrálo 5:2.

„Byl to povedený večer. Můj první čtyřgólový zápas v sezoně. Hattrick už jsem dal, ale čtyři góly v zápase jsem vstřelil, myslím, naposledy ve starším dorostu. Utkání si budu pamatovat hodně dlouho," ujistil Patyk.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Jsem centr s tahem na bránu a góly se ode mě tak trochu očekávají. Navíc kapitán musí jít příkladem mužstvu," usmál se. „Funguje to a doufám, že se mě střelecká forma bude držet až do konce sezony a jako tým dojdeme co nejdál," pokračoval dvacetiletý forvard.

Kladenským pomáhá při jejich úspěšné jízdě hlavně výborný útok. Tomáš Vildumetz, Křešimir Schildhabel a právě Patyk patří k nejproduktivnějším hráčům soutěže. Všichni zmiňovaní jsou v nejúspěšnější pětce produktivity i pořadí střelců.

„Jsme spíš ofenzivní tým. Ale neřekl bych, že bychom na to nějak zvlášť trénovali, ba naopak trénujeme dost defenzivu," komentoval kapitán Rytířů povedené statistiky. Do konce nadstavby zbývá už jen šest zápasů a Kladenští jsou na dobré cestě k postupu do finální fáze ročníku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Je to jiné než minulý rok. Máte deset zápasů a minimálně pět z nich musíte vyhrát, abyste pokračovali v play off. Po čtyřech odehraných utkáních můžu říct, že každé z nich byla bitva o hodně. Setkávám se s takovým systémem soutěže poprvé a mužů říct, že je to parádní. Každý zápas má náboj a emoce," ohlížel se Patyk za odehranými duely.

V závěrečné fázi sezony bude rozhodovat i dobře zvládnutá role kapitána. „Určitě je to důležitá role v týmu. Kapitán jsem už druhým rokem. Ten první jsem hodně přemýšlel o tom, co bych pro tým mohl udělat navíc," ujistil.

„Jak kluky motivovat, vymýšlel jsem různé týmové akce a podobně. Tentokrát už máme zavedené tradice a rituály, které dodržujeme před každým zápasem i po něm. Na atmosféře v kabině je to znát, třeba i proto se nám daří," dodal jeden z lídrů střelecky nejlépe vyladěného týmu extraligy.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz